« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Başkanlık tecrübe gerektirir

Galatasaray'ın efsane başkanı Faruk Süren, "Galatasaray'ın şimdiki yönetiminde bulunan kişiler fazla tecrübeli değil. O nedenle bir başkan ekibini kurarken dikkatli olması gerekir. Polat'a yıldır bunu söyledim belki beni yanlış anladı ama doğruyu şimdi görmeye başladı" dedi.

İlhan SÖYLER
SON GÜNCELLEME

İstanbul Aydın Üniversitesi'nin üyelerle yaptığı Galatasaray yönetici değerlendirme anketinde çıkan sonuçlardan sonra en iyi başkan olarak seçilen Faruk Süren,"Yıllar sonra böyle bir ankette hatırlanmak  güzel bir anlam taşıyor. Demek ki asırlık çınar gibiyim. 10 yıl az buz bir zaman dilimi değil. Bir şeyler olmuş ki hatırlanıyoruz. O zamanlar imkanlarınız belliydi. Attığınız adım, harcadığınız para önemliydi. Kulüplere yardım elini uzatan sponsporlar azdı. Şimdi ki imkanlar olsaydı o dönem yaptığımızın iki- üç kat fazlasını yapardık" diyen eski başkan, şimdi Galatasaray'da yöneticilik yapacak kişilerin tecrübeye ihtiyacı olduğunu belirterek "İş adamlığı ayrı bir konu, spor kulüplerini idare etmek ayrı bir konu. Spor idaresinde, mali işleri, sporun bütün konularını ezberlemek gerekir. Yani bir yerde profesyonelleşmiş bir yapıya sahip olmak lazım. Galatasaray'ın şimdiki yönetiminde bulunan kişiler fazla tecrübe sahibi değil. O nedenle bir başkan ekibini kurarken, kişileri seçerken, dikkatli olması gerekir. Polat'a bir yıldır bunu söyledim belki beni yanlış anladı ama doğruyu şimdi görmeye başladı" dedi.

Faruk Süren ayrıca kulübe bundan sonra yönetecek şahısların dikkatli olması gerektiğini söyledi. Olacak bir seçim için ismi geçen Ünal Aysal ile ilgili ise "Kulübün içinde olan bir kişi. Ama kendisinin öyle çok işi var ki, onları bile kovalamaktan yorulan  biri" diyen Süren,"Yıllarca kulübümüzün içinde olan biri, ama öyle fazla işi varki onu bırakıp kulüp başkanlığına  soyunmak zor olur, ama  spor adamı olmak  değişik bir sevgidir, yaparım derse  yanıda tecrübeli kişilerle olursa  başarılı olur" dedi.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler