« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Başkanlığı bırakırım

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

İzmirspor Başkanı Cemal Dönmez sadece Hürriyet EGE'ye açıkladı

Adaletli bir lig isteyen Dönmez, Futbol Federasyonu'nun genel kurulunda sorunların çözülmemesi halinde yöneticilik hayatına nokta koyacağını söyledi.

İZMİRSPOR için gecesini gündüzüne kattı, son üç yılı başkanlık olmak üzere 10 yıl yöneticilik yaptı Cemal Dönmez. Camiaya verdiği, ‘‘2000 yılında 1.Lig'deyiz’’ sözünü tutamamanın üzüntüsünü yaşayan Dönmez, Hürriyet EGE'ye içini döktü:

PLAY-OFF'LARIN EN ÇİRKİNİ ‘‘Bu sezonki Play-Off, bütün Play-Off'ların en çirkini oldu. Bazı kesimlerin korunduğunu, siyaset adamlarının sonuçları belirlediğini, hakemlerin maçları nasıl katlettiğini hep birlikte izledik. Lobisiz takımların başarılı olamayacağını öğrendik. Eğer, Federasyon'un kongresinde adaletli bir lig sözü almazsak protesto olsun diye başkanlığı bırakacağım.

YÖNETİMİN SUÇU YOK Play-Off'taki başarısızlıkta yönetimin hiçbir suçu yok. Antalya kampındaki K.Konya ve Jet-Pa karşısında alınan farklı yenilgiler teknik kadroyu telaşa itti. İstenilen takviyeleri yaptık. Veysel ve Volkan Şahinkol'u uyumsuzluk yüzünden gönderdik. Feti, Hakan ve Murat'tan faydalanamadık. Sadece kaleci Kazım başarılı gözüktü.

KİRALIK GİREMEZ Eleme Grubu'nu elimizi kolumuzu sallayarak geçtik. Play-Off'ta roller değişti. 1.Lig tecrübeli forvetler defansımızı hallaç pamuğu gibi attı. Lider Y.Yozgat'a üç gol atıyorsan, forvette sorun yoktur. Ama çok basit dört gol yersen, maç kazanamazsın. Defanstaki sıkıntıları bir türlü çözemedik. İzmirspor'a artık kiralık futbolcu giremez. Yarım sezonluk oyuncu bile alsak, mutlaka bonservisiyle gelecek.

OPERASYON SİNYALİ Takımda değişim rüzgarı estireceğiz. Eskiyen yüzlerin yerine yeniler formamızı taşıyacak. Kiralık verilen futbolcularımız da pişti. İstikrarlı futbolcularla masaya oturacağız. Bizi yarı yolda bırakmayan tüm futbolcular için kapımız açık. Hakeden hakkını fazlasıyla alacak. Diğerleri şartları kabul ederse kalacak. Bazı oyuncuların da önünü açacağız.

BÜTÇE 1 TRİLYON Soner Keleş'e, B.Mustafa'ya, S.Yurdakul'a ciddi teklifler var. Gitmek isterlerse, iki tarafın da menfaatleri doğrultusunda fedakarlık yapacağız. Çünkü onlar İzmirspor'un adını yücelttiler. Bütçemiz 1 trilyon lira olacak. Yıldız futbolcu almak, İzmirspor ekolünde yok. Ancak takıma ağabeylik yapacak kaliteli isimleri bünyemize katabiliriz.

BELÇİKALILAR GÖZDE Özellikle gurbetçilere ağırlık vereceğiz. Soner Yurdakul ve Oktay Yalçın'ın performansları süper. Bu yüzden öncelikle Belçikalı gurbetçiler üzerinde duruyoruz. Menajerler kanalıyla iki oyuncuyla anlaşmak üzereyiz. Listemizde başka futbolcular da var. İzmirspor’un vitrinini değiştireceğiz. Taraftarlarımızdan da daha çok destek bekliyoruz.

İNCİRALTI'NA STAT İnciraltı Tesisleri'ne 5 bin kişilik stat yapmanın son aşamasına geldik. Projemizi GSİM'ye sunduk. Belediye'den de izin alınca kazmayı toprağa vuracağız. İki tribünlü olacak stadın maliyeti yaklaşık 170 milyar lira. Stat tamamlanınca maçlarımızı İnciraltı'nda oynayacağız. Bu yıl sözümüzü tutamadık, ama inşallah o büyük coşkuyu kendi stadımızda yaşayacağız.’’


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler