ANKARA HABERLERİ

Başkanlardan koltuk mesajı

Deniz GÜREL
01.10.2008 - 00:00Son Güncelleme :

Keçiören Belediye Başkanı Altınok ile Sincan Belediye Başkanı Altın Ankara Hürriyet’e konuştu.

Sincan Belediye Başkanı Hasan Altın:
Hasan Altın, "Sincanlı’ya her konuda ihtiyacı olan umudu verdik. Yaptıklarımızla da bu umutları boşa çıkarmadık. Hizmetlerimizle beklentileri yükselttik" diyerek yeni dönemde aday olmak istediğinin sinyallerini verdi.

Keçiören Belediye Başkanı Altınok:
"Büyükşehir Belediyesi’ne aday mısınız?" sorusuna ilk kez bu kadar net yanıt verdi. Altınok, "Parti bize görev verirse biz hazırız. Yaptıklarımız da yapacaklarımızın 100 misli teminatıdır. Ankara’yı dünya Başkenti yaparız" dedi.

Deniz GÜREL

Partim görev verirse hazırım

Keçiören Belediye Başkanı Altınok "Büyükşehir Belediyesi’ne aday mısınız?" sorusuna ilk kez bu kadar net yanıt verdi. Altınok, "Parti bize görev verirse biz hazırız. Yaptıklarımız da yapacaklarımızın 100 misli teminatıdır. Ankara’yı dünya Başkenti yaparız" dedi./images/100/0x0/55ea48dcf018fbb8f875f779


YILLARDIR Büyükşehir Belediyesi için adı geçen Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok yaklaşan yerel seçimlere aylar kala ilk kez adaylıkla ilgili net mesajları Ankara Hürriyet’e verdi. "Büyükşehir Belediyesi’ne aday mısınız?" sorusuna Altınok, "Parti bize görev verirse biz hazırız. Yaptıklarımız da yapacaklarımızın 100 misli teminatıdır. Ankara’yı dünya Başkenti yaparız" dedi.

Keçiören’in Ankara’nın yeni merkezi haline geldiğini söyleyen, "Hizmetimizin Ankara’ya yayılmasını istiyoruz, buna halkın da gerek duyduğunu düşünüyoruz" diyen Altınok şöyle konuştu:

"Biliyorsunuz Keçiören’e denizi getiriyoruz. Keçiören yakında kapalı akvaryuma kavuşacak. Bir de yapımı devam eden Cumhuriyet kulemiz var. Aralık ayına kadar bu iki dev projeyi bitirmek istiyoruz. Belki küçük sarkmalar olsa da seçim dönemine kadar kesinlikle bitmiş olacak. Keçiören Ankara’nın yeni merkezi haline geldi. Hiç bir ilçeyle kıyaslanamaz. Ankara’nın değil Türkiye’nin en önemli merkezlerinden biri haline geldi.

Keçiören Ankara’nın merkezi

Yerli ve yabancı turistin Ankara deyince artık aklına gelen ilk yer Keçiören. Şu an teleferiğe ayda ortalama 90- 100 bin insan biniyor. Kaleye günlük 5-8 bin, hafta sonu 20-25 bin insan ziyarete geliyor. Gecekondusu olmayan bir ilçe haline geldi Keçiören. Keçiören dünya kentlerinde olmayan bir çok ilke sahip örnek bir ilçe durumuna geldi. Dünyanın merkezi sayılabilecek Paris, Londra, New York gibi şehirlerde olmayan yapılar Keçiören’de var. Spor tesisleriyle, parklarıyla Ankara’nın tartışmasız merkezi. Bu eserler de Keçiören’i farklı kılıyor. Tabi ki yapılacak işler bitmez, biz proje belediyesiyiz.

Dünya başkenti yaparız

Herkesin gönlünden bir şeyler geçer. Kimi dile getirir kime dile getirmez. Tabi ki karar yetkili mercilerindir. Sürece bakacağız ve değerlendirme yapacağız. Biz o sürece kadar hizmetlerimize durmadan devam edeceğiz. Parti bize görev verirse biz hazırız. Zaten yaptıklarımız da yapacaklarımızın 100 misli teminatıdır. Biz göreve ekibimizle hazırız, hazırlıklıyız. Hizmetimizin Ankara’ya yayılmasını istiyoruz. Buna halkın da gerek duyduğunu, görüyoruz. Biz Ankara’yı dünya Başkenti yaparız ve dünya başkentleri arasında da en güzel yere otururuz. Bunu da kendi öz kaynaklarıyla yaparız."

Sincan için bir dönem daha

Sincan Belediye Başkanı Hasan Altın, "Sincanlı’ya her konuda ihtiyacı olan umudu verdik. Yaptıklarımızla da bu umutları boşa çıkarmadık. Hizmetlerimizle beklentileri yükselttik" diyerek yeni dönemde aday olmak istediğinin sinyallerini verdi./images/100/0x0/55ea48dcf018fbb8f875f77b


YAKLAŞAN yerel seçimler öncesi Sincan Belediye Başkanı Hasan Altın, "Sincanlı’ya her konuda ihtiyacı olan umudu verdik. Yaptıklarımızla da bu umutları boşa çıkarmadık. Hizmetlerimizle beklentileri yükselttik" diyerek yeni dönemde aday olmak istediğini açıkladı.

Sincan’ın geçmiş belediye başkanlarının bir dönemden fazla başkanlık yapmamasının kendisinde bir endişe yaratmadığını söyleyen Altın bir dönem daha başkanlık isteğinin altında yatan sebepleri Ankara Hürriyet’e anlattı:

"Sincan büyüdükçe, geliştikçe bizim çalışma heyecanımız ve isteğimiz arttı. Açıkçası ilk dönemim olmasına rağmen çok zorlandım diyemem. Sendikacılık kökenli olduğum için ve bu belediyeye işçi olarak girerek başladığım için yabancısı olmadığım bir yere belediye başkanı oldum. Sincanlı olduğum için de problemlerini bildiğim bir ilçeydi. Böylesi büyük bir avantajla başkanlık görevine başlamıştım. İlk yıllarda finans konusunda biraz zorluklar yaşasakta bunları aşmasını bildik. Şimdi Sincan ciddi anlamda yol alan bir ilçe halini aldı.

Seçime yönelik çalışmamız yok

Çalışmalarımız Sincan için yeterli mi sorusuna ’Yeterli değil daha Sincan için yapacağımız işler var’ yanıtını veriyoruz. Bu yüzden de partimizden bir dönem daha istiyoruz. Biz Sincanlı’ya her konuda ihtiyacı olan gerekli umudu verdik. Yaptıklarımızla da bu umutları boşa çıkarmadık. Hizmetlerimizle beklentileri yükselttik. Seçime yönelik özel çalışma yapmadık, yapmayacağız. Vazifelerimizi en iyi şekilde yaparak halkımızın, partimizin teveccühünü kazanmaya çalıştık. Halkımızın teşekkürlerini aldığımız çalışmalarımızı değerlendiren partimiz uygun görür, ’Adaysın’ derse, biz de üzerimize düşeni en iyi şekilde yaparız.

İkinci dönem endişesi taşımıyorum

’Sincan’da bir belediye başkanı iki dönem başkanlık yapmadı’ endişesi taşımıyorum. Önce 28 Şubat süreci yaşandı. Geçen dönem parti kapandı. Yani aynı partiyle ikinci kez seçime girilmediği için böyle bir durumun gerçekleştiğine inanıyorum. Ama şimdi AKP ikinci dönemini yaşıyor. Biz de partimizle bu görevi hakkıyla yerine getireceğimizi bildiğimizden, böylesi kutsal bir göreve talip olduğumuzu açıkladık. Sincan’da AKP 2002’de yüzde 52, 2004’te yüzde 65, 2007’de yüzde 64 oy aldı. Bu seçimlerde bunun da üstüne çıkacağımızı düşünüyorum. Çünkü kendime güveniyorum ve halka kendimi en iyi şekilde anlattığımı biliyorum. Ben buranın çocuğuyum. Bazı mahallelere ziyaret için gittiğimde bana, ’Bizim Hasan geldi’ diye hitap ederler. Biz halkımızla tamamen bütünleşmişiz zaten. İlçede 865 sokak var ve benim ismini bilmediğim sokak yoktur. Belediye içinde de durum aynı 650 belediye çalışanına da ismiyle hitap ederim. Sincan bu bütünleşmeyle yeni dönemde de büyük atılımlar yapmaya hazır."

YARIN: İKİ BAŞKANDAN ÇARPICI AÇIKLAMALAR

BELEDİYENİN YAPISINI BİLSEM ADAY OLMAZDIM

PALET GICIRTILARI MELODİ GİBİ GELİYOR

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Başkanlardan koltuk mesajı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ekim 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:16
  • Guneş
   06:54
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   15:48
  • Akşam
   18:14
  • Yatsı
   19:41
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı