Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Başkanlardan gösteri maçı

Antalya'nın Alanya ilçesinde gerçekleştirilen Büyükler Türkiye Tekvando Şampiyonası kapsamında Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin ile Güney Kore Tekvando Federasyonu Asbaşkanı Jeong Kook Hyun gösteri maçı yaptı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Şampiyonanın ikinci gününde Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin ile Güney Kore Tekvando Federasyonu Asbaşkanı Jeong Kook Hyun “Dobok” adı verilen tekvando kıyafetini giyerek ringe çıktı. Seyircileri selamlayan ikili daha sonra kısa süreli tekvando gösterisi yaptı.

Şahin, gösterinin ardından yaptığı açıklamada Güney Koreli Jeong Kook Hyun ile 1985 yılında düzenlenen Dünya Şampiyonası'nda karşılaştıklarını ve burnunun kırıldığı müsabakada yenilerek şampiyonayı 2. sırada tamamladığını anlattı. Şahin, Jeong Kook Hyun'un 1988 Seul Olimpiyat Şampiyonu, 1983, 1985, 1987 ve 1989 Dünya Şampiyonu, 1985, 1987 ve 1989 Asya Şampiyonu unvanına sahip olduğunu belirtti.

Jeong Kook Hyun ise eski dostuyla tekrar ringe çıkmaktan mutlu olduğunu ifade etti.

Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen şampiyona erkekler 58 kilo, bayanlarda ise 49 ve 73 kilo müsabakalarıyla devam ediyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler