KÜTAHYA HABERLERİ

Başkanlar Sahada

IHA
08.10.2015 - 12:34Son Güncelleme :

ALİ ÇETİNBAŞ, SEÇİM ÇALIŞMASINI BELEDİYE BAŞKANI KAMİL SARAÇOĞLU İLE BİRLİKTE YAPTI.

IHA

AK Parti Kütahya İl Başkanı Ali Çetinbaş, seçim çalışmaları kapsamında, Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu ile birlikte, Paşam Sultan Mahallesi Ulu Camii Caddesi üzerinde esnafları ziyaret etti.
Başkanlar Çetinbaş ve Saraçoğlu, esnafların tek tek elini sıkarak, 1 Kasım seçimleri için destek istedi.
Gençler için devrim mahiyetinde bir adım atılacağını belirten Çetinbaş, "İş kurma konusunda sorular gelmişti, kendi işini kurmak isteyen gençlerimize proje karşılığı 50 bin liraya kadar karşılıksız nakdi destek verilecek. Yani bir genç meslek lisesini bitirmiş olabilir, bir ustadan bir eğitim almış olabilir, üniversite mezunu olabilir ne olursa olsun bir proje getirip ’ben yeni bir iş kuracağım’ dediğinde karşılıksız destek verilecek. Cebine 50 bin lira konulacak, denilecek ki ’Buyur, madem bu projede iddialısın, bunu hayata geçir.’ Yine eğer 50 bin lira nakdi destek yetmiyorsa kendi işini kurmak veya geliştirmek isteyen gençlerimize 100 bin liraya kadar faizsiz kredi verilecek. Gençlerimizin kullanacağı 100 bin lira kredi için Kredi Fonu aracılığıyla yüzde 85 oranında kefaret imkanı sağlanacak. Yeni iş kuran gençlerimize 3 yıl boyunca gelir vergisi muafiyeti sağlanacak. 50 bin lirayı aldı, 100 bin lira da faizsiz krediyi aldı, kefareti de var, 3 yıl da gelir vergisi ödemeyecek. Yeter ki iş kurabilsin.İlk kez iş bulan her gencimizin maaşının bir yıl boyunca devlet tarafından karşılanmasını sağlanacak. Bu çift yönlü bir destektir, aynı zamanda işverene bir destektir. Yani işveren genç istihdam ettiği zaman 1 yıl maaşı devlet tarafından karşılanacak. Gençlerimizin istihdamının bu derece desteklendiği dünyada herhangi bir örnek yok. Yeter ki gençlerimiz her an bir işe ulaşabilsinler ya kendi işini kursunlar ya da bir işe müracaat ettiklerinde avantajlı bir şekilde müracaat edebilsinler" dedi.(EFE)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kütahya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kütahya ilinden Başkanlar Sahada hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ekim 2015 tarihinde saat 12 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkanlar Sahada haberi güncellenecektir.

  KÜTAHYA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:26
  • Guneş
   07:04
  • Öğle
   12:56
  • İkindi
   16:01
  • Akşam
   18:27
  • Yatsı
   19:53
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı