DÜZCE HABERLERİ

Başkanlar Safranbolu’da Buluştular

IHA
28.09.2015 - 11:38Son Güncelleme :

BAŞKANLAR SAFRANBOLU'DA BİR ARAYA GELDİ.

IHA

Belediye Başkanları Birliği, Yönetim Kurulu İstişare Toplantısı’nı Safranbolu’da gerçekleştirdi. Toplantıda birliğin kamu yararına gerçekleştireceği çalışmalar, basın yayın ve halkla ilişkileri kuvvetlendirmek adına izlenecek yollar ve Aralık ayında gerçekleşecek Olağan Genel Kurul ile ilgili detaylar konuşuldu.
Düzce Belediye Başkanı ve Belediye Başkanları Birliği Genel Başkanı Mehmet Keleş ile 2012 yılında Ankara’da kurulan Belediye Başkanları Birliği’ne üye belediye başkanları Yönetim Kurulu İstişare Toplantısı için Safranbolu’da buluştu.
Safranbolu’da gerçekleşen Yönetim Kurulu İstişare Toplantısı öncesinde Safranbolu’nun tarihi ve doğal güzellikleri gezilerek Safranbolu Belediyesi’nin çalışmaları yerinde incelendi.
Buluşmanın birinci gününde Safranbolu Belediyesi’ne ait Safranbolu Kültür Eğitim Merkezi (SAKEM) gezildi.
Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy ev sahipliğinde Tokatlı Kanyonu, İncekaya Su Kemeri, Hıdırlık Seyir Tepesi’ni gezen heyet, buluşmanın ikinci gününde Yönetim Kurulu İstişare Toplantısı için bir araya geldi.
Düzce Belediye Başkanı ve Belediye Başkanları Birliği Genel Başkanı Mehmet Keleş başkanlığında gerçekleşen Yönetim Kurulu İstişare Toplantısı’nda Başkan Keleş, belediye başkanları birliğinin bir ihtiyaçtan doğduğunu ifade ederek Belediye Başkanları Birliği’nin amacından bahsetti.
Başkan Keleş, "Belediye Başkanları Birliği, ihtiyaçtan doğmuştur. Daha önce belediye başkanlığı görevinde bulunup bir dönem ara vermiş bir belediye başkanı olarak farkı en iyi bilenlerden biriyim. Belediyeler adına kurulmuş birçok birlik var ancak belediye başkanlarının özlük haklarını savunan hiçbir birlik yoktu. Bu sebeple böyle bir birliğe büyük ihtiyaç duyuluyordu. Birliğimiz hızla gelişen bir birlik. Olağanüstü Genel Kurulumuzdan beri bin 114 üye formu alarak hızla ilerliyoruz. İnşallah mevcut belediye başkanlarımızın tamamını üye yaparak bu sayıyı arttıracağız." dedi.
Başkan Keleş, "hangi siyasi partiden olursa olsun bir şehri en iyi bilen kişi belediye başkanıdır" sözleriyle birliğin amacının belediye başkanlarını fikri sorulur insanlar haline getirmek olduğuna dikkat çekti.
Başkan Keleş, belediye başkanlarının özlük haklarıyla ilgili hazırlanan çalışmanın önümüzdeki günlerde ilgili bakanlıklara da sunulacağını kaydetti.
Ardından Yönetim Kurulu İstişare Toplantısında birliğin kamu yararına gerçekleştireceği çalışmalar, basın yayın ve halkla ilişkileri kuvvetlendirmek adına izlenecek yollar ve Aralık ayında gerçekleşecek Olağan Genel Kurul ile ilgili detaylar konuşuldu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden Başkanlar Safranbolu’da Buluştular hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Eylül 2015 tarihinde saat 11 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkanlar Safranbolu’da Buluştular haberi güncellenecektir.

  DÜZCE NAMAZ VAKİTLERİ
  16 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:20
  • Guneş
   07:00
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   15:56
  • Akşam
   18:22
  • Yatsı
   19:51
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı