« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Başkanlar birbirine girdi

İtalya Birinci Futbol Ligi'nin (Serie A) 36. haftasında oynanan Lazio-FC Inter maçının ardından, şampiyonluk mücadelesi veren AS Roma ile FC Inter'in başkanları karşı karşıya geldi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Serie A'nın 36. haftasında, lider FC Inter ile küme düşmeme mücadelesi veren başkentin köklü kulüplerinden Lazio arasında dün oynanan ve 2-0'lık sonuçla konuk ekibin lehine tamamlanan maç, polemikleri de beraberinde getirdi.

Lider FC Inter'in yakın takipçisi AS Roma'nın başkanı Rosella Sensi, yaptığı açıklamada, FC Inter'in bu şekilde maçı kazanmasının utanç verici olduğunu söyledi. Sensi, “Bizim ligimiz paradoks olma açısından dünyanın en iyi ligi. Roma başkanı olarak böyle bir galibiyet alsam büyük utanç duyarım” dedi.

FC Inter Başkanı Massimo Moratti ise AS Roma Başkanı Sensi'nin tepkisine saygı duyduğunu ve bu tepkiye bir cevap vermemeyi tercih ettiğini ifade ederek, “Öncellikle şunu söylemeliyim ki, bu sorun Roma ve Lazio arasında. FC Inter ile alakalı bir şey yok. Bu galibiyet nedeniyle utanç duymamız gerekiyormuş. Ne için utanç duyacağız bilmiyorum” diye konuştu.

Moratti, ligin bitimine iki hafta kaldığını hatırlatarak, “Şampiyonluk çok yakın değil ancak rüya da değil” ifadelerini kullandı.

OLAYIN KAHRAMANI TOTTİ

Lazio-FC Inter maçının öncesi ve sonrasıyla bu kadar konuşmasına neden olan gelişme ise AS Roma takım kaptanı Francesco Totti'nin, iki hafta önce ezeli rakipleri Lazio ile yaptıkları maçı 2-1 kazandıktan sonra Lazio tribünlerine dönerek, “Düşeceksiniz” hareketi yapması oldu.
Bu hareketin ardından Laziolu taraftarlar takım yönetimine binlerce mesaj göndererek, küme düşmeyi göze aldıklarını, takımlarının ne pahasına olursa olsun FC Inter'e kaybetmelerini istemişlerdi.

Dün akşam Roma Olimpiyat Stadı'nda oynanan mücadele sırasında Laziolu ve FC Interli taraftarlar yan yana oturdular ve “Şampiyon Inter” şeklinde tezahürat yaptılar.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler