Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Başkanın şampiyonluk mutluluğu

Türkiye Briç Federasyonu Başkanı Serhan Antalyalı, başkanlık yaptığı branşta Türkiye şampiyonu olmanın mutluluğunu yaşıyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Başkan Serhan Antalyalı'nın da yer aldığı Tarsus Amerikan Koleji Briç Takımı, 8 ayrı bölgeden toplam 174 takımın katılımıyla Zonguldak'ta gerçekleştirilen elemeler sonucunda, finale kalan 32 takım arasına girmeyi başardı. Çukurova Bölgesini temsil eden Tarsus Amerikan Koleji Briç Takımı, finalde İzmir Büyükşehir Belediyespor'u 94-87 yenerek, şampiyon oldu.

Şampiyon takımda Nevzat Aydoğdu, Burak Başkan, Kalin Karavanov, Toni Rusev ve Ümit Tarhan ile birlikte mücadele eden Serhan Antalyalı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, federasyon başkanı olduğu branşta Türkiye şampiyonluğu yaşamasının kendisini çok mutlu ettiğini söyledi.

Başkan olması nedeniyle bir avantaj yaşamadığını dile getiren Antalyalı, “Aksine... Sorunlar nedeniyle bazen oyuna da konsantre olamıyorum. Rakiplerim daha dikkatli oynuyorlar ve bana karşı ekstra motive oluyorlar” dedi.

-Doktor tavsiyesi briç-

Bricin yaş, iş ya da mesafe gibi sınırlar tanımadığını kaydeden Antalyalı, bu nedenle de bu sporu yapanların gündelik yaşamlarına da rahatlıkla devam edebildiklerini ve daha başarılı olduklarını ifade etti.

Federasyon başkanlığıyla birlikte doktorluğa da devam eden Antalyalı, bricin, zihin işleyişi organizasyonunu üst seviyede tutarak, kişinin fiziksel sağlığına da olumlu yönde katkı yaptığını dile getirdi.

-“Aday değilim”-

Briç Federasyonu Başkanı Serhan Antalyalı, 10-11 Kasım'da yapılacak genel kurulda başkanlığa yeniden aday olmayacağını açıkladı.

Başkan seçilirken “1 dönem için” dediğini ve bu sürecin de dolduğunu kaydeden Antalyalı, devam etmemesine gerekçe olarak ise işinin yoğunluğunu ve çocuklarıyla daha fazla vakit geçirme isteğini gösterdi.

“Federasyonu alnımızın akıyla teslim ediyoruz” diyen başkan Antalyalı, 60 bin lira borçla aldıkları federasyonu, kasasında 400 bin liranın üzerinde parayla devretmenin gururunu yaşadıklarını kaydetti. Antalyalı, yeni seçilecek başkana, “Başlattığımız kurumsallaşmayı kalıcı kılmalı” tavsiyesiyle, sözlerini tamamladı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler