« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Başkan'ın onuru

Beşiktaş Kulübü Başkanı, Fenerbahçe maçında kendisine ağır küfürler edildiğini belirterek, ‘Beşiktaş Başkanı’nın bunları hakettiğine inanmıyorum. O koltuğa hakarete izin vermem’ dedi ve bir daha aday olmayacağını açıkladı.

Aykut ÖZÇELİK
SON GÜNCELLEME
Centilmen Başkan

Son günlerde sahalarımızı, futbolumuzu tehdit eden çirkinlikler, ‘Centilmen bir başkan’ı isyan ettirdi. Beşiktaş Kulübü Başkanı Serdar Bilgili, F.Bahçe maçında kendisine edilen küfürler üzerine görevi bırakma kararı aldı. Bilgili dün düzenlediği basın toplantısında zaman zaman gözyaşlarını tutamadı. 1 ay içinde olağanüstü kongre kararı aldıklarını açıklayan Bilgili, ‘1992’den beri Beşiktaş’a hizmet için çalışıyorum’ dedi ve şöyle konuştu:

Onurumuzla geldik

Geldiğim günden bu yana çok önemli işler yaptık. Tesislerimiz Avrupa’nın en modern kamp tesisi. İnönü Stadı da çok modern hale geldi. Akaretler Spor Kompleksi 3-5 ay sonra önemli kongre merkezlerinden bir tanesi olacaktır. Geldiğimizde bütçemiz 30-35 milyon dolardı. Şimdi 60-65 milyon dolar oldu. Avrupa kriterlerine uygun tek Türk kulübüyüz. 7 şirket kurduk. Göreve geldiğimizde takımı baştan kurduk. 100. yılımızda onurlu bir şampiyonluk kazandık.

Devletle iş yapmadım

Beşiktaş ilk defa UEFA Kupası’nda çeyrek final oynadı. En önemlisi Beşiktaş’ın en zor geçen sezonu olan 2001-02 sezonunda dimdik ayakta durduk. Savaşa devam ettik. Ocak 2004’te tekrar seçime girdik. Başladığımız işleri yarıda bırakmamak, Avrupa’da herkesin saygı duyduğu ceketini iliklediği bir Beşiktaş yaratmak için çalıştık. Bugüne kadar onuruyla, haysiyetiyle çalışan bir insanım. Kimsenin hakkını yemedim. Devletle iş yapıp, ihale peşinde koşmadım.

Hizmet için geldik

Beşiktaş başkanlığını şahsi menfaatlerim için kullanmadım. En değerli yıllarımı verdim, 28 yaşından 40 yaşına kadar. Ailem, çok değer verdiğim kızım vardı. Maçta şahsıma, aileme ve onuruma çok ağır hakaretler edildi. Maalesef bu hakaretler, kongre üyelerinin bulunduğu tribünlerden geldi. Bunu kaldıracak insanlar değiliz. Biz, bize küfür eden o insanlara hizmet için buraya geldik. Benim oturduğum koltuğa hakaret edilmesine müsaade etmeyeceğim.

Aday olmayacağım

Onuruma, şahsıma, arkadaşlarıma ve aileme edilen küfürlerden sonra bir ay içinde olağanüstü kongreye gideceğiz. Aday da olmayacağım. Bu şekilde bırakmak istemezdim. Kupa kaldırırken, şampiyonluk yaşarken bırakmak isterdim. Beşiktaş’taki misyonumu kapattım. Benim için bu olay çok duygusal. Şu anda kimseyi suçlamak istemiyorum. Benim yanımda Aziz Başkan’a küfür edildi. Benim de gözümün içine bakılarak ağır küfür edildi.

Yönetime danışmadım

Yönetim kuruluna danışmadan karar aldım. Çünkü benim şahsıma küfür edildi. Ben onurlu bir insanım, hakaretleri kaldıramam. Kongreye götürmek için çalışmalar olduğunu biliyoruz. Aday mutlaka çıkacaktır. Bana küfür edenler adaylarını bulmuşlardır. Yeni oluşacak yönetimin de toplantılar yaptığını biliyorum. Artık spor kamuoyunun ve camiaların bilmesi lazım ki, küfürün sporda yeri yok. Sadece kaybetsek göreve devam edecektim.

İçimi acıtıyor

Ama tribünlerin, stadın hali ve camianın içinde bulunduğu durum benim içimi acıtıyor. Maalesef bölünmüş bir camiayız. Hiçbir şekilde görevden kaçmıyorum. Öncelikle kendime olan saygım, Beşiktaş başkanlık koltuğuna olan saygımdan dolayı genel kurula götürüyorum. Beşiktaş camiasının başkanına ve yönetim kuruluna sahip çıkması gerekirdi. Bizlerin kaderi eğer bir futbol maçına bağlıysa, benim bu ortamda bulunmamam lazım. Beşiktaş’a hizmet edecek herkesi sırtımda taşırım. Kararımı kesin verdim, bu değişmez.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.