« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Başkanımızı görmemiz her zaman bize güç verdi"

Fenerbahçe'nin defans oyuncusu Bekir İrtegün, geçtiğimiz yıllarda yaşadıkları olumsuzluklardan ders alarak başarılı olacaklarına inandıklarını söyledi.

Uğur DEMİRKIRDI/DÜZCE DHA
SON GÜNCELLEME

Fenerbahçe'nin kamp yaptığı Düzce'deki Topuk Yaylası'nda basın toplantısı düzenleyen Bekir İrtegün, istekli ve arzulu bir şekilde çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, "Yeni sezon herkes adına hayırlı olur umarım. İlk olarak İstanbul'da toplandık. Daha sonra Topuk Yaylası'na geldik. 9 gün kadar buradayız. Sezon başları biraz heyecanlıdır. Geçen sene Fenerbahçe olarak ne kadar sıkıntılı bir süreç yaşadıysak, bu sene de o kadar güzel bir süreçle başladık. Başkanımız çıktı, aramıza kaliteli arkadaşlar katıldı. İstekli ve arzulu bir şekilde çalışmalarımıza devam ediyoruz" dedi.

Takımın yeni transferleri ve takımdan ayrılan oyuncularla ilgili de Bekir, "Yeni gelen arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz. Geçen sene de karakter olarak çok sağlam arkadaşlarımız vardı. Bu sene de karakterli ve yetenekli arkadaşlarımız aramıza katıldı ve katılacaktır. Kuyt kendini dünyada ispatlamış bir futbolcu. Transferi ilk duyduğumda çok sevindim. Televizyondan izlediğimizde tam bir takım oyuncusu gibi duruyordu. Diğer transferlerin de çok faydalı olacağına inanıyorum. Böyle kariyerli futbolcularla Fenerbahçe'nin geleceği için çalışırız. Gidenlere de futbol hayatlarında başarı diliyorum. Emre Ağabey'in futbolculuğunu kimse tartışamaz. Benim zaten eskiden beri kendisine düşkünlüğüm vardı. Düşkünlüğü olmayan bile onun ne kadar iyi futbolcu olduğunu kabul eder zaten. Yokluğunun hissedilip hissedilmeyeceğini zaman gösterecek. Yeni gelen oyuncular da gayet iyi oyuncular" diye konuştu.

Geçen sene de çok kaliteli oyuncuların takımdan ayrıldığını vurgulayan Bekir İrtegün, "Bu takımı taşıyan oyunculardı onlar. Biz de çok çalışarak onların yokluğunu aratmadık. Büyük oyuncular çok önemlidir. Ama takımı takım yapan büyük oyuncular değildir. Biz bu mesajı verdik" ifadesini kullandı.

Bekir, yeni transferlerden Egemen Korkmaz'la milli takım kampında iyi anlaştığını belirtirken, defansta en iyi anlaştığı futbolcunun Yobo olduğunu söyledi. Bekir İrtegün, şöyle konuştu: "Egemen ile uzun yıllardır karşılıklı oynuyorduk. Geçen milli takım kampında da beraberdik. İnsan olarak çok iyi anlaştım. Yaşının verdiği olgunluk ve tecrübesiyle kalitesini ortaya koyuyor. Aramızda bir rekabet olacak tabii ki. İnşallah beraber oynama fırsatı buluruz. Serdar da çok kaliteli bir arkadaşımız. Benim oynadığım mevkide 4 kaliteli oyuncu olacak. En uzun süre Yobo ile oynadım. Onunla iyi bir uyumumuz vardı. En iyi anlaştığım futbolcu Yobo'dur."

Şampiyonlar Ligi'nde başarılı olmak istediklerini de belirten milli futbolcu, şu ifadeleri kullandı: "Biz futbolcu olarak Şampiyonlar Ligi'ne katılacakmış gibi geldik, ama ne yazık ki katılamadık. Bu sene tekrar bir şans geldi. Çalışarak inat ederek bu şansı değerlendirdik. Kesinlikle Şampiyonlar Ligi'ne kalmak ve başarılı olmak istiyoruz. Bu sene, geçtiğimiz yıllarda yaşadığımız olumsuzluklardan ders alarak başarılı olacağımıza inanıyorum."

Yurt dışından çok iyi teklifler aldığını ancak kendisini Fenerbahçe'ye ait hissettiği için sözleşme imzaladığını söyleyen Bekir İrtegün, "İmzanın uzadığını düşünmüyorum. Konuşmaya başladıktan bir hafta sonra imza attım. Benim hiçbir zaman hocalarımla, yönetici ağabeylerimle sorunlarım olmadı. Yurt dışından gelen çok iyi teklifler vardı, ama ben kendimi buraya ait hissettim. Burada çok sevildiğimi biliyorum. Gelen teklifleri değerlendirmeden imzayı Fenerbahçe'ye attım" şeklinde konuştu.

Taraftarın desteğiyle zorlu sürecin üstesinden geldiklerini belirten Bekir, "Taraftarımız bize inanılmaz destek gösterdi. Eğer o günlerin altından kalktıysak, taraftarların ve buradaki insanların kenetlenmesiyle oldu. Türk futbolunun da bundan arınması lazım. İyiye doğru bir gidiş var. Toparlanmak zaman alacaktır. Başkanımızın dışarı çıkması en başta ailesine, sevenlerine ve bize huzur verdi. Başkanımızı görmemiz, onunla konuşmamız bize her zaman güç vermiştir. Umarım her zaman da yanımızda olur"


Bunları da Beğenebilirsiniz