MERSİN HABERLERİ

Başkandan vatandaşa park yenileme ve anaokulu müjdesi

DHA
27.04.2017 - 16:58Son Güncelleme :
DHA

MERSİN’de Akdeniz Kaymakamı ve Belediye Başkanı Hamdi Bilge Aktaş, Şevket Sümer Mahallesi’nde incelemelerde bulunarak vatandaşlara park yenileme ve anaokulu müjdesi verdi.
Vatandaşlara her mahallede hizmet ulaşması amacıyla belediye olanaklarını azami derecede kullanma gayreti içinde olduklarını belirten Akdeniz Belediye Başkanı Hamdi Bilge Aktaş, "Yaptığımız incelemelerde parklarımızda oyun grupları, spor aletleri, bank ve pergolaların sık sık tahrip edildiğini görüyoruz. Şevket Sümer Mahallesi’nde bulunan Barış Parkımızda da kırılmış oyun grupları ve bir takım eksiklikler var. Eskimiş ve kırılmış oyun gruplarını değiştireceğiz. Ekiplerimiz tüm parklarımızda olduğu gibi buradaki oyun gruplarını ve spor aletlerini sık sık yeniliyorlar. Bu nedenle vatandaşlarımızdan ricamız bu parkları korumaları ve sahip çıkmalarıdır. İmar planlarımıza bakalım, mülkiyeti belediyemize ait uygun bir yer bulmamız halinde mahallemizde çocuklarımıza yeni bir park kazandıracağız" dedi.
Aktaş, mahallede bulunan belediyeye ait bir binayı anaokulu olarak düzenleyerek hizmete sunacaklarını ifade ederek, "İlçe Milli Eğitim Müdürümüzle planladık. Ahmet Mete Işıkara ilköğretim okulunda bulunan Anaokulu sınıfını da yeni açacağımız anaokulu binasına taşıyacağız. Çocuklarımıza daha kaliteli bir eğitim alma imkanına kavuşturmayı hedef edindik" diye konuştu.
Parkta yaptığı incelemeler sırasında özellikle çocukların yoğun ilgisi ile karşılaşan Başkanı Aktaş, onlarla sohbet edip hatıra fotoğrafı çektirdi.

MERSİN, (DHA)
(FOTOĞRAF)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Başkandan vatandaşa park yenileme ve anaokulu müjdesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 16 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkandan vatandaşa park yenileme ve anaokulu müjdesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı