Ege Haberleri

EGE

  Başkan'dan talimat, "Hızlanın"

  Elif DEMİRCİ / İZMİR, (DHA)
  16 Temmuz 2015 - 01:20Son Güncelleme : 15 Temmuz 2015 - 15:11

  İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Ramazan Bayramı öncesi son çalışma gününde belediye personeliyle bayramlaştı. Kocaoğlu, belediye çalışanlarından hızlanmalarını, yöneticilerden de hızı kesen hizmeti engelleyen personeli ayıklamasını istedi.

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, dört günlük bayram tatili öncesi son çalışma gününde belediye personeli ile bayramlaştı. Belediye Meclis Salonu’nda yapılan törene yaklaşık 500 kişi katıldı. Kocaoğlu, Büyükşehir Belediyesi’nin sınırlarının son noktaya dayandığını belirterek, doğru ve disiplinli bütçe uygulaması ile ekonomik durumun düzeldiğini söyledi. Kocaoğlu, şöyle konuştu:

  "Sınırlarımız son noktaya dayandı. Sınırların büyümesi birçok ihtiyacı da beraberinde getiriyor. 2004 yılından bu yana yapılan hazırlıklarla ekonomik durumumuzun düzelmesiyle birlikte biz de bu bölgelerde yapacağımız hizmetleri gerçekleştirecek finans yapısı ve ekonomik güce sahip olduk. Yoksa hep beraber işimiz çok zor olacaktı. Bunu doğru ve disiplinli bütçe planlamasıyla gerçekleştirdik. Ayakları yere basan öncelik sıralaması belirlenmiş kentin yerelde kalkınması için gereken projeleri günü geldikçe olanak elverdiği ölçüde gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Gereken ihale süreçlerini birlikte gerçekleştiriyoruz."

  "ELEŞTİRİLERE DİK DURARAK GÖĞÜS GERİN"

  Kocaoğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye’de hiçbir kuruma yapılmayan kriz ve sınavlardan geçtiğini belirterek, çalışanlarından gündem yaratmak ve işleri kilitlemek için yapılan eleştiriler karşısında dik durmalarını istedi.

  "Yaşam tekdüze değil. Birçok krizler sıkıntılar yaşadık. Bunları hep birlikte yaşadık göğüs gerdik. Türkiye’de kolay kolay hiçbir kurumun veremeyeceği hiçbir kurumun da böyle bir sınavdan geçmediği bir süreçten biz başarıyla çıktık, bu sınavı verdik. Bunu sizlerin sayesinde verdik. Evrensel hukuk ve ahlak kurallarına uymaya borçluyuz. İzmir Büyükşehir Belediyesi örnek gösterilmesinde, yapılan işlerin ihalelerin şeffaf olması, iş ahlakının kurumun güvenilir olmasını beraberinde getiriyor. ’Büyükşehir Belediyesi gecikti’ denebilir. Mutlaka yapılan işlerde iş yapan kurumlar eleştirilecektir. Eleştirilmesi de doğaldır. Birçoğu yol gösterici eleştirilerdir. Bunları hep beraber alıyor ve elimizden geleni yapıyoruz. Bir de sadece eleştirmek işleri kilitlemek ve gündem yaratmak için yapılan eleştiriler var. Bunlara da göğüs germemiz kurum olarak dik durmamızı gerekiyor. Bunları hatırlatmak istedim."

  "HIZI KESEN AYIKLANSIN"

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, hizmette hızlanmak gerektiğini belirterek, yöneticilerden hızı kesen hizmeti engelleyen personeli de ayıklamasını istedi.

  "Biraz daha hızlanmamız gereklidir. Zaman akıp gidiyor. Dünya zamanla yarışıyor. Bizim de yarışmamız gerekiyor. Ne kadar kentimizi ileriye taşırsak kentin kırsal başta olmak üzere en çok desteğe ihtiyaç olan yeri orası olduğu için söylüyorum her yerinde görevimizi layıkıyla yapmalıyız. Hepinize sonsuz teşekkür ediyorum. Biraz daha hızlanmamız gerektiğinin altını çizmek istiyorum. Başarmak için mutlaka çok çalışmalıyız. Eğer engelleyen artniyetli arkadaşlarımız varsa, olduğuna ihtimal vermiyorum ama kuruma, kente, ülkeye zarar veren insanlardan kurumumuzu ayıklamamız gerekiyor. Bunu da yapacak olanlar yönetici arkadaşlarımızdır. Ramazan Bayramı’nı kutluyorum. Dört gün tatil. Dinlendikten sonra hızlanarak çalışmanızı diliyorum. Sağlıklar esenlikler diliyorum. Her şey gönlünüzce olsun."

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı