Ege Haberleri

  Başkan'dan stadyum hamlesi

  Hürriyet Haber
  19.12.2014 - 01:28 | Son Güncelleme:

  İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, uzun süredir kent gündemini meşgul eden stat probleminin çözümünde yeni bir öneri getirdi. Kocaoğlu, Çiğli’de önemli bir bölümünü Milli Emlak’tan tahsis aldıkları ve bir kısmı kamulaştırmayla elde edilmiş yaklaşık 34 dönümlük araziyi stat yapılması şartıyla Örnekköy’deki araziyle takas etmeye hazır olduklarını açıkladı. Bu takasta herhangi bir fark talebinde bulunmayacaklarını kaydeden Başkan Kocaoğlu, “Tek şartımız var, o da Örnekköy arazisinin belediye hizmet alanı olarak bize verilmesi” dedi.


  Fedakarlığa hazırız

  Başkan Kocaoğlu, stat krizini çözecek yeni önerisinde şunları anlattı: “Uzunca bir süredir kamuoyunu meşgul eden stat meselesinde artık anlaşılmıştır ki, Gençlik ve Spor Bakanlığı Örnekköy’e stat yapmayacaktır. Biz de kente ve kentliye duyduğumuz sorumluluk çerçevesinde, Karşıyaka Spor Kulübü’nün bir an önce yeni stadına kavuşabilmesi için Çiğli Selçuk Yaşar Tesisleri’nin karşısında yer alan ve Karşıyaka camiasının da talep ettiği arazinin önünü açmaya hazır olduğumuzu beyan ediyoruz. ESHOT garajı olarak projelendirdiğimiz 34 bin 459 metrekarelik bu arazinin 4 bin 635 metrekarelik bölümü kamulaştırma yoluyla İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne geçmiş, 29 bin 824 metrekarelik bölümünün ise belediye hizmet alanı olarak Milli Emlak’tan tahsisi alınmıştır. İzmir Büyükşehir Belediyesi, stat yapılması kaydıyla, kamulaştırdığı yaklaşık 5 dönümlük araziyi Maliye Hazinesi’ne devretmeye, yaklaşık 30 dönümlük bölümdeki tahsis hakkından da feragat etmeye hazırdır. Bu devire karşı
  tek talebimiz Örnekköy’deki mülkiyeti Maliye Hazinesi’ne ait olup Gençlik Spor Bakanlığı’na tahsisli 26721 ada 1 parsel ile 26722 ada 1 parselin ESHOT garaj ihtiyacımızı karşılamak üzere belediye hizmet alanı olarak Büyükşehir Belediyesi’ne verilmesidir. Çiğli’deki araziye yapılması düşünülen stat için Çiğli Belediyesi ile semt sakinlerinin görüşünün alınması da ayrıca gereklidir.” ? İZMİR, (DHA)

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı