ORDU HABERLERİ

Başkandan Öğrencilere Ders

IHA
25.02.2015 - 13:18Son Güncelleme :

ALTINORDU BELEDİYE BAŞKANI ENGİN TEKİNTAŞ, ÇÖPLERİN GERİ DÖNÜŞÜMÜ KAPSAMINDA DÜZENLENEN SEMİNERDE ÖĞRENCİLERE SESLENDİ

IHA

Altınordu Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından ilçede bulunan okullarda öğrencilere geri dönüşüm semineri verilmeye devam ediliyor.
Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, geri dönüştürülebilir atıkların yeniden ekonomiye kazandırılmasını yeni nesillere öğretmek amacıyla okullarda seminer verdiklerini söyledi. Başkan Tekintaş, okullarda verilen seminerlere katılarak, öğrencilere seminerde öğrendiklerini ailelerine de anlatarak uygulamaları gerektiğini belirtti.
“HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”
Başkan Tekintaş, Vakıfbank İlkokulu’nda düzenlenen seminerde yaptığı konuşmada, “Bundan sonra yere çöp atmayacağız. Atanları uyaracağız. Evde çöpü ayrıştırırken geri dönüş olabilen çöpler ile çürüyebilen, toprağa karışabilecek olan diğer çöpleri bir birinden ayrıştıracağız. Bunu anne ve babalarınız yapacak, sizlerin onlara rehberlik etmeniz lazım. Yani bu hassasiyeti siz gösterirseniz, burada aldığınız bilgileri evlerinizde en iyi şekilde anlatırsanız, anne ve babalarınız ile birlikte bunu hep birlikte başarmış olacağız. Bize ayrıştırmanın sağladığı avantaj ise, çevremizi kirletmiyoruz. Ülke ekonomisine katkı sunuyoruz. Belediye bütçesinden daha az para harcanmasını sağlıyoruz. Özellikle geri dönüşümden elde edilecek kaynak ile Altınordu İlçemize daha fazla yatırım yapacağız” dedi.
Başkan Engin Tekintaş, geri dönüşümün hem ekonomik olarak hem de çevresel etkiler olarak geleceğimize yapılan en güzel yatırımlardan biri olduğunu sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ordu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ordu ilinden Başkandan Öğrencilere Ders hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2015 tarihinde saat 13 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkandan Öğrencilere Ders haberi güncellenecektir.

ORDU NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  05:51
 • Guneş
  07:40
 • Öğle
  12:35
 • İkindi
  14:55
 • Akşam
  17:09
 • Yatsı
  18:46
Sayfa Başı