Ege Haberleri

EGE

  Başkan'dan Ödemiş turu

  Yüksel BALCI / ÖDEMİŞ (İzmir), (DHA)
  06 Ekim 2015 - 11:41Son Güncelleme : 06 Ekim 2015 - 11:42

  İZMİR Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu Ödemiş, Beydağ ve Kiraz ilçelerini ziyaret edip, incelemelerde bulundu, yol üzerindeki mahallelerdeki kahvehanelerde vatandaşlarla görüşüp sorunlarını dinledi.

  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, ilçe girişinde, partisi CHP’nin Ödemiş İlçe Başkanı Nazan Dönmez ve partililer tarafından karşılandı. İlk olarak Seyrekli Mahallesi’ne geçip, büyükşehir belediyesinin su kuyularında inceleme yapan Başkan Kocaoğlu, Mithatpaşa Caddesi’ndeki Türk Hava Kurumu’ndan kiralanan ve hizmet binasına dönüştürülecek binayı da gezdi. Kurucaova Mahallesi’nde vatandaşların sorunlarını da dinleyen Kocaoğlu, ardından Beydağ ilçesine geçti. Kocaoğlu, burada da CHP’li Beydağ Belediye Başkanı Vasfi Şentürk ve partililer tarafından karşılandı. Belediye de muhtarlarla görüşen Kocaoğlu, Beydağ Barajı Kır Lokantası’nda yenilen öğle yemeğinden sonra Karaoba, Kurudere, Yeniköy Mahallelerinde vatandaşların sorunlarını dinledi. Kiraz ilçesi Haliller ve İğdeli Mahallelerinde de dolaşan Başkan Kocaoğlu, burada da halkın sorunlarını dinleyip notlar alarak İzmir’e döndü.

   Başkan Kocaoğlu ziyaretleri sırasında yaptığı konuşmada, "Büyükşehir Yasası ile 430 köy bize bağlandı. Elimizden geldiği kadar mahalleye dönüştürülen bu köylerimizin kilit parke, satır kaplama, arazi yolu, su kuyu açılması gibi birçok konudaki sıkıntısını çözmek için ekiplerimiz canla başla çalışıyor. Bir şansımız var ki daha önce bağlanan 10 ilçenin hemen hemen bütün işlerini bitirdik. Şimdi bu 9 ilçe 23 belde ve 430 köye çalışıyoruz. Tabi ki her şeyi birden bire yapmanın imkanı yok, ama iyi niyetle samimiyetle her yıl devamlı çalışa çalışa diğer ilçelerimizde ne yaptıysak Torbalı’da Bayındır’da Menderes’te Selçuk’ta eskiden büyükşehire bağlanan ilçelere ne yapıyorsak Ödemiş, Kiraz ve Beydağ’da da aynısını yapıyoruz ve devam edeceğiz. Çok şükür bunun için imkanımız var, olanaklarımız var" dedi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı