« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Başkandan Makukula açıklaması

Manisaspor Kulübü Başkanı Emre Hasgör, Makukula'nın yeni sezonda takımda kalıp kalmayacağının, Benfica ile yürütülecek görüşmelerin sonucuna göre belirleneceğini ifade etti.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Emre Hasgör, yönetim kurulu üyeleriyle Manisa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sadık Özkasap ve Borsa Meclis Başkanı Ergün Türek'i ziyaret etti.

Ziyarette gazetecilerin sorularını cevaplandıran Hasgör, Makukula'nın transfer edildiği Portekiz'in Benfica kulübüne halen 2 milyon euro borçlarının bulunduğunu belirterek, “Makukula için görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Görüşmelerimiz şu ana kadar olumlu geçti. Parayı bulabilirsek eylül ayında yeniden sözleşme yapmak için Lizbon'a gideceğiz” dedi.

Görüşmelerin sonucuna göre, Makukula'nın Benfica'ya dönebileceği ya da Manisaspor'da forma giymeye devam edebileceği kaydedildi.

FUCHS TAMAM

Manisaspor Teknik Direktörü Reha Erginer, Kızılcahamam kampında yaklaşık bir haftadır denediği sağ bek Benjamin Fuchs'a onay verdi.

Almanya 2'nci Lig takımı Eintracht Braunschweig'da forma giyen 29 yaşındaki savunma oyuncusuyla 2 yıllık anlaşma sağlandığı, resmi sözleşmenin kamp dönüşü Manisa'da imzalanacağı açıklandı. Eintracht Braunschweig'da geçen sezon 4'ü ilk 11'de olmak üzere 12 maçta görev yapan Fuchs, 454 dakika sahada kaldı, 1 de sarı kart gördü.

Reha Erginer, Fuchs'un fizik kalitesi, top tekniği, oyun disiplini ve en önemlisi tecrübesi ile takıma önemli katkı sağlayacağını belirterek, "Bizim için önemli bir kazanım olduğunu düşünüyorum. Yeni sezonda oyunu geriden başlatma konusunda Fuchs'a ciddi sorumluluk düşecek" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz