« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Başkandan 'borç' uyarısı

Bank Asya 1. Lig ekiplerinden Elazığspor'da dün gerçekleştirilen ve Selçuk Öztürk'ün başkanlığa seçildiği genel kurul sonrası görev dağılımı yapıldı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Elazığspor Tesisleri'nde düzenlenen basın toplantısında kulübün yeni başkanı Selçuk Öztürk, bazı yönetim kurulu üyeleriyle birlikte basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin, “Dün açıklanan borç rakamından sonra kamuoyunda bazı soru işaretleri oldu. Bu miktar nasıl ödenecek?” sorusu üzerine Öztürk, yaklaşık bir aydır bu konu üzerinde konuştuğunu, bir şirketleşme ve kurumsal yapıdan bahsettiğini söyledi.

Belirttiği projeleri daha seçimleri kazanmadan konuşmaya başladığını, tahmini olarak kulübün borcunu 16-17 milyon lira civarında hesap ettiğini ifade eden Öztürk, “Tam detay hesaplara girince, resmi kurumlardan da netleşince 21 milyon lira gibi bir borç çıktı. Bunun çözümü için bir an evvel şirketleşme modeline gideceğiz. Bu borcun altından 3-5 kişi çıkamaz” dedi.

Belli kesimlerle tekrar biraraya geleceklerini ve bu işin çözümü için konuşup tartışacaklarını anlatan Öztürk, şöyle devam etti:
“Kulübün bu borçtan kurtulması lazım. 'Kör topal Süper Lige çıkarsak orada kalamayız' diye anlatıyordum. Ben bunu 15-20 gün önce maç aralarında söylediğim zaman bazı kesimler “Selçuk bey Süper Lige çıkmamızı istemiyor mu? Gelip takımda frene mi bastı?' diyordu. Değil. Bu borç yüküyle biz Süper Lige çıkarsak inanın orada tahammülümüz bir yıldır, bir yıl sonra da düşeriz. Artık Elazığspor'u bu saatten sonra benim gibi biri çıkıp da kurtaramaz.”

Öztürk, Samsunspor'dan kaleci Arif Şahin ile Kartalspor'dan forvet oyuncusu Önder Çengel ile anlaştıklarını bildirdi.

-Görev dağılımı

Öztürk'ün ardından söz alan basın sözcüsü Meltem Hekim, yeni oluşturulan yönetim kurulunda yapılan görev dağılımını açıkladı. Elazığspor yönetim kurulunda görev dağılımı şu şekilde oluştu:

-Prof. Dr. Erdal Yılmaz, Mehmet Şerifoğulları, Mehmet Kaya, Necmettin Arslan, Sedat Acar ve Selami Öztürk (kulüp ikinci başkanı olarak görevlendirilen yöneticiler)
-İbrahim Hulusi Hekimoğlu (kulüp genel sekreteri)
-Nazmi Yıldız (futbol şube sorumlusu)
-Şerafettin Yıldırım, Murat Ertürk ve Ömer Sami Gülaçtı (mali işlerden sorumlu yöneticiler)
-Meltem Hekim ve Burhan Şener (hukuk işlerinden sorumlu yöneticiler)
-Op. Dr. Burhan Taneli (sağlık işlerinden sorumlu yönetici)
-Mehmet Zafer Yetiş ve Cafer Serhat Çakı (alt yapıdan sorumlu yöneticiler)
-Vedat Borulday ve Burhan Şener (basketbol şubesinden sorumlu yöneticiler)
-Halil Akpınar ve Yüksel Aydın (tesislerden sorumlu yöneticiler)
-Ekrem Yılmaz ve Mehmet Zafer Yetiş (stadyumdan sorumlu yöneticiler)
-Ekrem Yılmaz ve Yüksel Aydın (organizasyondan sorumlu yöneticiler)
-Op. Dr. Burhan Taneli ve Burhan Şener (reklam ve promosyondan sorumlu yöneticiler)
-Ayhan Bakar (yönetim kurulu üyesi ve kulübün İstanbul temsilcisi)
-Gökhan Önal ve Kubilay Kaya (yönetim kurulu üyesi)

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler