ISPARTA HABERLERİ

Başkandan 'alkollü mekan' şikayeti

DHA
30.03.2017 - 11:25Son Güncelleme :
DHA

 

Mehmet ERÇAKIR/ISPARTA, (DHA) - ISPARTA Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, belediye olarak kent merkezinde alkollü mekan açılmasına izin vermediklerini belirtirken, "Biz ruhsat vermiyoruz ama bir yolunu bulup 'turizm işletmesi' adı altında Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan ruhsat alıyorlar. Bu konuda ben de şikayetçiyim" dedi.

Isparta Mahalle Muhtarları Derneği tarafından kahvaltı programı düzenlendi. Programa, Vali Şehmus Günaydın ile Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın da katıldı. Toplantıda bir mahalle muhtarı kentteki alkollü mekan sayısının arttığını belirterek, gençliğin buralarda kötü yola düştüğünü kaydederek önlem alınmasını istedi.

Vali Şehmus Günaydın, bu tür mekanların ruhsatlarının incelenmesi gerektiğini söyledi. Alkollü mekanların 00.00-01.00 saatlerinde kapatması gerektiğini belirten Vali Günaydın, Başkan Günaydın'a "Bu konuyla ilgili çalışma yapalım" dedi.

Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın da alkollü mekanlardan kendisinin de rahatsız olduğunu anlattı. Isparta Belediyesi olarak şehir içinde içkili mekan açtırmadıklarını, meclis kararı gereği işletme ruhsatı vermediklerini vurgulayan Günaydın, "Biz ruhsat vermiyoruz ama bir yolunu bulup 'turizm işletmesi' adı altında Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan ruhsat alıyorlar. Bu konuda ben de şikayetçiyim. Kültür ve Turizm Bakanlığı'nı size şikayet ediyorum. Belediye olarak şehir içinde alkollü mekan açılmasına karşıyız" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Isparta haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Isparta ilinden Başkandan 'alkollü mekan' şikayeti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 11 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkandan 'alkollü mekan' şikayeti haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı