« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Başkandan 50 bin dolar

İnönü Stadı’ndaki yeni Kartal Yuvası’nın açılışını yapan Yıldırım Demirören, dünkü geliri Mehmetçik Vakfı’na bırakılacak olan mağazadan 50 bin dolar karşılığında, yeni doğan çocuğuna forma aldı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
BEŞİKTAŞ’ın resmi ürünlerinin satıldığı Kartal Yuvası’nın 2. mağazası dün İnönü Stadı’nda açılırken, başkan Yıldırım Demirören kasaya 50 bin dolarlık çek bıraktı. Dünkü geliri Mehmetçik Vakfı’na verilecek olan ve kapalı tribünün altında hizmete giren Kartal Yuvası mağazasına taraftarlar akın etti. Açılış kurdelasını başkan Yıldırım Demirören kesti. Mağazanın üst kısmında terör olaylarını protesto etmek için, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Şehitlerimiz şerefimiz" pankartları yer alırken, satışa çıkarılan "Şehitler ölmez, vatan bölünmez" yazılı tişörtler kapışıldı.

Bu yarış değil

İlk alışverişi yapan başkan Demirören, yeni doğan çocuğuna bir forma alırken, kasaya 50 bin dolarlık çek bıraktı. Bir televizyon kanalının başlattığı kampanyaya daha önce aile şirketleri adına 500 bin dolar bağışta bulunan Demirören, "Öncelikle ulusumuzun başı sağolsun. Hepimiz matemdeyiz. Üzüntümüz her geçen gün azalmıyor, artıyor. Ben de gönlümden kopan bir miktarda alışveriş yaptım. Tüm ulusumuz bu konuda zaten en büyük hassasiyeti gösterdi. Ama lütfen bu konuyu kulüplerin yarışması haline getirmeyelim. Çünkü bu gönülden kopan bir yardımdır, 1 lira ile 5 bin lira arasında hiçbir fark yoktur. Şehitlerimiz, bir gün biri ölüyor, ama öldükleri gün binlercesi de doğuyor. Mühim olan hep beraber birlik beraberlik mesajlarını tüm dünyaya vermek" dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz