Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Başkana yakıştıramadı

Trabzonspor'daki görevinden istifa ettikten sonra yöneticilerin ve başkan Atay Aktuğ'un eleştiri oklarına hedef olan Şenol Güneş, “Bunca yanlışı ben mi yaptım? yoksa yetki elinde olanlar mı? Birilerini suçlayarak koltuğa oturmak başkana yakışmaz" dedi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Vestel Manisaspor maçından sonra istifa eden ama o günden beri hem Başkan Atay Aktuğ, hem de yöneticiler tarafından suçlanan Şenol Güneş sonunda patladı. Güneş, Trabzon’da yayın yapan Kuzey Ekpsres Gazetesine yaptığı açıklamada, “Trabzonspor’da fiziksel sıkıntı yok. Başka sıkıntılar var. Birilerini suçlayarak koltukta oturmak, ne başkan Akuğ’a, ne de bir başkasına yakışır. Konuşup kimseyi yaralamak istemiyorum. Ben yetki istemedim. Trabzonspor’da yetki başkan Aktuğ’dadır. Kulübün parasını o kullandı, ben kullanmadım. Tespit yapmayan, tedavi yapamaz” dedi.

TOLGA’YI NEDEN SATTILAR

Başkan Aktuğ’un kendisine yönelik eleştirilerini doğru bulmadığını söyleyen Güneş, “Benim ne yaptığımı, kendisi dahil yönetimdekilerin hepsi biliyor. Ben Aktuğ’dan yetki istemedim. Yetki onda. ‘Yetkilisin’ demekle birine yetki verilmez. Trabzonspor’da yetkisiz yetkiliydim. Benim yetkili olduğumu söylüyorsa, Tolga’nın satılmamasını istemiştim. Sözümü neden dinlemediler? Demek ki yetki bende değil, ondaydı” şeklinde konuştu. Güneş, “Transferde ismini verdiğim oyuncular neden alınmadı?” diye sorduktan sonra da şu ifadeleri kullandı:

TOMAS’I BEN Mİ İSTEDİM?

“Tomas’ı ben mi aldım? Bunca yanlışı ben mi yaptım? Polonyalı futbolcuların isimlerini verdim. Neden alınmadılar. Kendilerine transferde ne kadar para harcayabileceklerini sordum. Bana 3-5 milyon dolar bulabileceklerini söylediler. Sıkıştın mı, birilerini suçla. Ben ayrılmaya karar verdim ve istifa ettim. Ben ayrılırken, ‘ayrılma’ dediler. Tribünler ve sokaklar benim aleyhime bağırmadılar. Ona bağırdılar. Daha fazla konuşup kimseyi yaralamak istemiyorum. Ama bana karşı da biraz insaflı olsunlar.”

BOZOĞLU DA SERT ÇIKTI

Trabzonspor yönetim kurulu üyeliğinden istifa eden Murat Bozoğlu da, yönetimi ve Atay Aktuğ’u suçladı. Bozoğlu, “Atay Aktuğ, Şenol Güneş’in söylediklerinin ve istediklerinin hiçbirini yerine getirmedi. Polonya’da çalışmalar sürerken, Metin Akbaşoğlu ve Ömer Sarı’ya, Zuravski’nin transferi için ‘Birer milyon dolar biz verelim, Zuravski’yi alalım’ dedim. İkisi de buna yanaşmadı. Faturayı Şenol Hoca’ya kesmesinler. Şenol Güneş, alınması gereken futbolcuların isimlerini bildirdi. Neden alınmadı? Tolga’nın satılmasını istemedi, neden sattılar?” dedi.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz