« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Başkana saygı her şeyin üstündedir

“Basketbol finaline çıkmadılar, Süper Kupa finaline nasıl çıkacaklar” diyen eski yöneticinin eleştirisine başkan Aysal, “Bu sözlerin muhatabı G.Saray camiasıdır, zamanı gelince yanıtı verilir” dedi. Yönetici Cibara da, “Kimse başkana saygısızlık yapamaz” diye çıkıştı.

Ali Naci Küçük
SON GÜNCELLEME

TAKIMI basketbol finalina çıkarmayanlar, Süper Kupa’daki Fenerbahçe maçına nasıl çıkaracak” diyen eski yönetim kurulu üyesi Adnan Öztürk’ün Galatasaray Başkanı Ünal Aysal’a yaptığı eleştirilere tepki gecikmedi.
Öztürk’ün açıklaması sonrasında kendisine ulaştığımız Ünal Aysal, “Tutarsız ve birbirini tutmayan, gerçeği yansıtmayan bilgilerle dolu bir açıklama. Açıkçası bu açıklamaların muhatabı da ben değilim. Bu sözlerin muhatabı Galatasaray camiasıdır. Ve bunun yanıtını da Galatasaray camiası zamanı geldiğinde en iyi şekilde verir” diye konuştu.

GENEL KURULDA KONUŞSAYDI

Öztürk’ün Aysal’ı hedef alan sözlerine bir yanıt da Galatasaray Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Cibara’dan geldi.
Cibara, “Adnan Öztürk’ün konuşmalarını dinledim ve çok yadırgadım. Galatasaray’ın şu anda her zamankinden daha fazla birliğe ve beraberliğe ihtiyacı var. Eski ya da yeni yönetici, teknik ekip, taraftarlar, futbolcular… Hepsi tek yürek olma zamanı. Tek hedefimiz var o da 4. yıldız… Başkalarının düştüğü kaos ortamına düşmek istemiyoruz. Eleştiriler tabii ki olacaktır. Ama bunların yeri genel kuruldur. Ben Öztürk’ün sözünü ettiği bazı olayları mali genel kurulda, kürsüde gündeme getirmesini beklerdim. Bu daha şık ve iyi olurdu” dedi.

Öztürk ne dedi?

- “Aysal ile Aziz Yıldırım birlikte maç izlesin.”
- “G.Saray Aysal için, Aysal da G.Saray için vakit kaybıdır.”
- Aysal ile bir araya geleceğimiz zaman konuşacağımızı sanmıyorum.
- “G.Saray’ın çilek alacak maddi gücü yok.”
- “Sabri’yi gönderirlerse G.Saray değerlerini kaybeder.”

G.Saraylı böyle bir olaya izin veremez!

- Öztürk’ün Galatasaray Kulübü başkanı hakkındaki söylemlerine değinen Mehmet Cibara şöyle devam etti:
“Eleştiri her üyenin hakkıdır. Biz de yönetim içinde zaman zaman birbirimizi eleştiririz. Fikir ayrılıkları olabilir. Ama bir tek şeyden taviz veremeyiz. Galatasaray Spor Kulübü Başkanı’nın saygınlığı bizim için her şeyden önemlidir. Her üye kulüp başkanımıza eleştiri yaparken seviyesine dikkat etmelidir”.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler