Gündem Haberleri

  Başkana her türlü desteği veririz

  İbrahim YILDIZ / DHA
  31.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  CHP Parti Meclisi Üyesi Gürsel Tekin, “Sayın genel başkanımız bize bir yol haritası çizdiğinde, her türlü göreve hazırız” dedi.

  Tekin, Ankara’dan İstanbul’a gelişinde Atatürk Havalimanı’nda basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Merkez Yönetim Kurulu üyeliğine seçilemeyişi ile ilgili bir soru üzerine Tekin, “Hiç önemli değil. Genel başkanımız çalışabileceği bir liste hazırlamıştır. Ben de onun yakın arkadaşıyım, yol ve mesai arkadaşıyım. Ben de kendisine her türlü desteği vereceğim. Benim bir yerde olup olmama sorunum yok” dedi.

  CHP’nin iktidar olmasının ve topluma açılmış projelerin devamının esasen önemli olduğunu vurgulayan Tekin, bunların devam edeceğine inandığını söyledi. Hiçbir görevinden istifa etmediğini belirten Tekin, “Önder Sav ile aranızda bir sorun var mı?” sorusuna da şu yanıtı verdi:

  “Benim hiç kimse ile bir çekişmem söz konusu değildir. Özellikle son 2,5 yıldır İstanbul’da vermiş olduğum mücadelemin en canlı tanıklarının bir kısmı da sizlersiniz. Cumhuriyet tarihinde CHP’nin bütün kongrelerine bakın. İki dönem üst üste aday olmuşum, bütün delegelerin oylarıyla seçilmişim. Benim görevim parti içindeki barışı, sevgiyi, kardeşliği oluşturmaktır. Yine aynı duygularla devam edeceğim.”

  Önemli olan Tekin’in kararı

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise Gürsel Tekin’in Parti Meclisi’nde önemli hizmetler vereceğine inandığını belirterek, “İstanbul İl Başkanlığı’na dönme konusunda önemli olan Tekin’in görüşüdür. Tekin’in küsmesi, küstürülmesi bizi de üzer. Görüşmemizde Tekin, İstanbul İl Başkanlığı’na dönme talebinde bulunmadı” dedi.

  Bu arada Gürsel Tekin’in, İstanbul İl Başkanlığı’na dönmek için Parti Meclisi’nden ayrılması halinde, yerine yedek üyelerden en yüksek oyu alan Kanber Doğan gelecek.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı