Gündem Haberleri

  Başkana ‘Ekmekle oynuyor’ saldırısı

  Hürriyet Haber
  09.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İşadamı Yılmaz Becikoğlu ve arkadaşı Celal Tabanoğlu, Karacasu Beldesi’ndeki bir düğünde Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’a küfür etti.

  Tabanoğlu, Yılmaz’a yumruk atarken, Becikoğlu davetlilere  “Bizim ekmeğimizle oynuyor. Ekmekle oynamak bir insana yapılacak en büyük kötülüktür” açıklamasını yaptı.

  BOLU Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, işadamı Yılmaz Becikoğlu ile önceki akşam Karacasu Beldesi’ndeki Termal Otel’de düzenlenen bir düğünde karşılaştı. Bolu’da yıllardan bu yana vergi rekortmeni olan işadamı Yılmaz Becikoğlu ile arkadaşı Celal Tabanoğlu, davetlilerin önünde Alaaddin Yılmaz’a laf atıp, küfür etmeye başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine Yılmaz’ın korumaları araya girerken, sinirlenen Celal Tabanoğlu, Yılmaz’a yumruk attı. Celal Tabanoğlu’na müdahale eden korumalar kavgayı güçlükle yatıştırırken, Alaaddin Yılmaz düğünden ayrıldı.

  Ekmek namus

   Bunun üzerine sahneye çıkarak düğüne katılan davetlilerden özür dileyen Yılmaz Becikoğlu, şöyle dedi: “Belediye başkanının makamına saygımız var ama şahsına yok. Bizim ekmeğimizle oynuyor. Ekmekle oynamak bir insana yapılacak en büyük kötülüktür. İnsanın ekmeği namusudur. Buna rağmen böyle bir nezih ortamı bozduğum için tüm davetlilerden özür diliyorum ve izninizle ben de düğünden ayrılıyorum.”

  Şikâyetçi

  BAŞKAN Yılmaz’ın şikayeti üzerine, jandarma tutanak tuttu. Alaaddin Yılmaz, şunları söyledi: “Yılmaz Becikoğlu, Boluspor kongresi öncesi yerel gazetelere yaptığı açıklamalarda şahsıma hakaret etti. Ben de kendi üslubumla cevap verdim. Akşam da davetli olduğum düğünde protokol masasında otururken arkadaşı ile yanıma gelerek küfür edip hakaret ettikten sonra saldırdılar. Ne olduğunu da anlamadım. ‘Yumruk yedi’ deniliyor ama öyle bir şey yok. Ben de bunun üzerine kendisinden şikayetçi oldum.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı