Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Başkan'a 30 gün hak mahrumiyeti

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Çetin Sümer'e 30 gün hak mahrumiyeti cezası verdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Kurul, bugünkü toplantısında, 1 Kasım'daki Gaziantepspor-Diyarbakırspor maçında, Futbol Federasyonu'nun saygınlığını zedeleyici isnat ve eylemleri nedeniyle sportmenliğe aykırı hareketten, Çetin Sümer'e 30 gün hak mahrumiyeti cezası uygularken, kulüp yöneticilerinden Suat Önen'e aynı nedenle 30 gün, İsmail Yiğit'e maçın hakemine hakaretten 60 gün ve 10 bin lira, Turhan İlgin ve Salih Yavuz'a hakeme hakaret ve akreditasyon kartını görünür şekilde takmadıkları için 67 gün ve 10 bin lira ceza verildi.

Taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle 50 bin, akreditasyon denetiminin sağlanamamasından dolayı 5 bin lira olmak üzere Diyarbakırspor'a toplam 55 bin lira da para cezası veren kurul, aynı maçta, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle Gaziantepspor'a da 15 bin lira para cezası verdi.

Bu arada, Diyarbakırspor Teknik Direktörü Ziya Doğan, federasyonun saygınlığını zedeleyici isnat ve eylemleriyle sportmenliğe aykırı hareketten, 2 maç ceza aldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler