DENİZLİ HABERLERİ

Başkan Zolan Özay Gönlüm’ü Andı

IHA
27.02.2015 - 10:55Son Güncelleme :

DENİZLİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI OSMAN ZOLAN, DENİZLİLİ ÜNLÜ HALK OZANI ÖZAY GÖNLÜM’ÜN EBEDİYETE İNTİKALİNİN 15. YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE BİR MESAJ YAYIMLADI. BAŞKAN ZOLAN, TÜRK HALK MÜZİĞİ’NİN DEĞERLİ SANATKARI ÖZAY GÖNLÜM’ÜN ESERLERİNE SAHİP ÇIKARAK, KIYMETLİ SANAT MİRASINI GELECEK NESİLLERE AKTARMAYA DEVAM EDECEKLERİNİ SÖYLEDİ.

IHA

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizlili ünlü halk ozanı Özay Gönlüm’ün ebediyete intikalinin 15’inci yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, Özay Gönlüm’ün eserlerine sahip çıkarak, kıymetli sanat mirasını gelecek nesillere aktarmaya devam edeceklerini söyledi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli’nin türkülerine sesi ve sazı ile hayat veren Özay Gönlüm’ün sadece Denizli için değil tüm Türkiye için unutulmaz bir halk ozanı olduğunu belirtti. Özay Gönlüm’ün ’Yaren’ adını verdiği üçlü sazı ile Türk Halk Müziği’nde ayrı bir ekol oluşturduğunu, Denizli şivesi eşliğinde seslendirdiği türküler, fıkralar ve taklitlerle Türk halkının sevgisini kazandığını ifade eden Başkan Zolan, Büyükşehir Belediyesi olarak unutulmaz ozan Özay Gönlüm’ün emanet bıraktığı türkülerine sahip çıkarak gelecek nesillerle buluşturduklarını kaydetti.
Özay Gönlüm’ün sanatçı kimliğinin dışında, Denizli ve Ege yöresinin en önemli simgesi olduğunu ifade eden Başkan Zolan, şunları ifade etti:
"Türk Halk Müziği’ne sayısız eserler kazandıran ve uluslararası konserlerinde Anadolu türkülerini dünyanın birçok ülkesinde seslendiren Özay Gönlüm, Ege türkülerinin ve Türk Halk Müziği’nin bilinirliğinin artırılmasında ve yurt dışında tanıtımında büyük rol üstlenmiş önemli bir sanat büyüğümüzdür. Özay Gönlüm, aynı zamanda tarihin derinliklerine gömülmüş bir çok türkümüze yeniden can vermiş ve bu türkülerimizi canlandırdığı unutulmaz tiplemelerle hafızalarımıza kazımıştır. Unutulmaz sanat değeri Özay Gönlüm’ü aramızdan ayrılışının 15’inci yıldönümünde rahmet ve saygı ile anıyoruz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Başkan Zolan Özay Gönlüm’ü Andı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2015 tarihinde saat 10 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Zolan Özay Gönlüm’ü Andı haberi güncellenecektir.

DENİZLİ NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:23
 • Guneş
  08:06
 • Öğle
  13:10
 • İkindi
  15:39
 • Akşam
  17:54
 • Yatsı
  19:26
Sayfa Başı