SAKARYA HABERLERİ

Başkan Zeki Toçoğlu: “İçme Suyu Alternatiflerini Arttırıyoruz”

IHA
28.07.2015 - 13:58Son Güncelleme :

SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI ZEKİ TOÇOĞLU VE AK PARTİ SAKARYA MİLLETVEKİLİ MUSTAFA İSEN SAPANCA GÖLÜNÜN SON DURUMU HAKKINDA BİLGİ ALDI.

IHA

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen ile SASKİ Göl Tesisleri’nde bir araya geldi. SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş’in de yer aldığı ziyarette gölün geleceği konusunda İsen ile istişarelerde bulunan Başkan Toçoğlu, Sapanca Gölü’nü korumaya dönük çalışmaların kararlılıkla sürdürüleceğini vurguladı.
BOL VE TEMİZ İÇME SUYU
Göldeki su seviyesi konusunda son verileri Başkan Toçoğlu ve Milletvekili İsen ile paylaşan SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Göldeki maksimum seviye 32,20 metredir. Yağışlı geçen kış mevsiminin yanı sıra mevsimsel yağışlarda da oldukça verimli bir dönem geçirdik. Şuanda göldeki seviyemiz 32,7 metrede seyrediyor. Hamdolsun oldukça sevindirici bir tablodan bahsediyoruz. Bol ve temiz içmesuyu hedefimizle birlikte sağlam altyapı konusunda da Sakarya’nın tamamına uzanan güçlü hizmetlerimiz tüm hızıyla sürüyor” dedi.
ALTERNATİF İÇMESUYU PROJELERİ
Gölün şehrin tek içmesuyu kaynağı olarak değerlendirilemeyeceğini ve bu doğrultuda alternatif içmesuyu kaynakları üzerinde çalıştıklarını belirten Başkan Zeki Toçoğlu, “Hamdolsun geride bıraktığımız yıllarla karşılaştırıldığında oldukça bereketli bir kış mevsimi yaşadık. Göldeki su seviyesi her geçen gün yükseldi. Bu doğrultuda Çark Kapaklarını da açarak maksimum sınırına ulaşan göldeki su seviyesini kontrol altına aldık. Böylece su kalitesi açısından da son derece olumlu bir gelişme yaşadık” diye konuştu.
SU GELECEĞİNE GARANTİ
Başkan Toçoğlu, “Sapanca Gölü şuanda maksimum seviyeye çok yakın değerlerde seyrediyor. Diğer yandan da alternatif içmesuyu kaynakları üzerinde çalışıyoruz. Çamdağ Baraj Projesi ile ilgili ayrıntıları kamuoyuyla paylaşmıştık. Akçay Barajı’nda ise yapım çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. Göl, içmesuyu kaynağı olmasının yanında, gerek turizm potansiyeli, gerek su sporları konusunda atılan ve atılacak olan adımlarla şehrimizin en önemli zenginliklerinden biri. Gölü korumaya, su geleceğizi garanti altına almaya yönelik çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.
GÖL İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞIYORUZ
Sapanca Gölü’nü korumaya dönük yapılan tüm çalışmaları yakından takip ettiklerini söyleyen AK Parti Sakarya Milletvekili Mustafa İsen ise, “Orman ve Su İşleri Bakanlığımız kısa süre önce gölü korumak için Başbakanlık Genelgesi çıkarılacağını açıkladı. Sapanca Gölü şehrimizin en önemli içmesuyu kaynağı ve bu konuda SASKİ’nin çok önemli çalışmaları söz konusu. Göldeki su seviyesi anlık takip ediliyor. Şuanda 32 metrenin üstü bir seviyeye sahip göl için alternatif kaynak çalışmaları da oldukça önemli. Büyükşehir Belediyemiz, ilçe belediyelerimiz ve milletvekili arkadaşlarımızla gölün geleceğini ilgilendiren her konuda birlikte çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Başkan Zeki Toçoğlu: “İçme Suyu Alternatiflerini Arttırıyoruz” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Zeki Toçoğlu: “İçme Suyu Alternatiflerini Arttırıyoruz” haberi güncellenecektir.

  SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:24
  • Guneş
   07:04
  • Öğle
   12:55
  • İkindi
   15:58
  • Akşam
   18:24
  • Yatsı
   19:52
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı