DENİZLİ HABERLERİ

Başkan Yücel’den 29 Ekim Mesajı

IHA
28.10.2015 - 12:26Son Güncelleme :

ALANYA BELEDİYE BAŞKANI ADEM MURAT YÜCEL, 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI İLE İLGİLİ MESAJ YAYINLADI

IHA

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 29 Ekim 1923’te Cumhuriyeti ilan ettiğini anımsatan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın bu yıl 92. yıl dönümünü gururla ve coşkuyla kutluyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, yurdumuza el uzatan düşmanlara karşı Türk Milletiyle kahramanca mücadele etmiş, vatanımızı düşmanlardan kurtarmıştır. Tüm bu mücadelelerden sonra sıranın ülkenin yönetim şekline geldiğini belirten Ulu Önder Atatürk, ‘Tek bir egemenlik var o da millet egemenliğidir. Milletin egemenliğini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır’ demiştir. Atatürk’ün de belirttiği gibi egemenlik kayıtsız şartsız milletimizindir. Milletimizin kararlılığı ve çalışkanlığı ülkemize karşı oynanmak istenen oyunlara asla taviz vermeyecektir” dedi.
Başkan Yücel sözlerini şöyle tamamladı;
“Atalarımızın bizlere bıraktığı bu değerli vatanı korumak ve çağdaş medeniyetler seviyesine taşımak bizlerin asli görevidir. Bu noktada vatanın her ferdinin üzerine düşen sorumluluğu yerine getireceğine inanıyorum. Ulusal birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz son günlerde Cumhuriyet Bayramımızın milli duygularımızı daha da güçlendirmesini diliyorum. Cumhuriyetimizin 92. Yıldönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milletimizin gönlünde ölümsüzleşen tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor; vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı en içten duygularımla kutluyorum.’’

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Başkan Yücel’den 29 Ekim Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 12 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Yücel’den 29 Ekim Mesajı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı