ORDU HABERLERİ ÜNYE HABERLERİ

Başkan Yılmaz: Ordu büyük bir değişim ve dönüşüm yaşıyor

DHA
04.04.2018 - 17:25Son Güncelleme :
DHA

Nedim KOVAN/ÜNYE (Ordu), (DHA) - ORDU Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi olarak kentte bir çok projeyi hayata geçirdiklerini belirterek, Ordu'nun büyük bir değişim ve dönüşüm yaşadığını söyledi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ünye ilçesinde yürütülen yatırım ve projeleri yerinde inceledi. Altyapı ve ulaşım alanındaki çalışmalara önem verdiklerini vurgulayan Başkan Yılmaz, "2014 yılından itibaren hep yerin altında uğraştık. Bize 'Ne zaman üstyapıya el atacaksınız' diye sorduklarında bizde, ‘Altyapı bittiğinde değişimi göreceksiniz’ diye cevap vermiştik. Artık değişimin gerçekleştiği bu günleri yaşıyoruz. Bugün bir ve beraber olmanın mutluluğunu paylaşıyoruz.  Asfalt yatırımlarımızda ilçe merkezinin büyük bir kısmını bitirdik. Kilometresi 1-1,5 milyon liraya mal olan asfalt yol çalışması aralıksız devam ediyor. Önümüzdeki yıl doğal gaz beklentisine daha yoğun cevap vereceğiz. Bu da yollarda bazı sıkıntıların yaşanabileceğine işarettir. Hizmet istiyorsak küçük sorunlara göğüs germemiz gerekir. Altyapıyı tamamladığımızda yolların asfalt çalışmaları tamamlanmış olacak" dedi.
Ünye ilçesinin de çöple ilgili sorununu çözdüklerini, Ünye Çimento'nun hizmete aldığı tesisle birlikte çöpün büyük bir kısmının burada yakılarak bertaraf edildiğini de belirten Başkan Yılmaz, "Biz Ünye’ye çöp konusunda yatırım yapıyoruz. Çünkü Ünye Çimento’nun kurduğu tesis yaklaşık 30 milyon liraya mal oldu. Ünye çimentonun yakıta ihtiyacı var. Bu tesisin kullandığı yakıt ise Ordu Büyükşehir Belediyesinin getirdiği çöptür. Çöp sayesinde sistemi aksatmadan yürüyor, yakıt ihtiyacı karşılanıyor. 15 sene Akçay’da denize çöp dökülmesini unutmayalım. Çünkü biz unutmadık o günleri. Bugün Ordu genel itibarı ile çöp sorunundan kurtulmuş bir kenttir" şeklinde konuştu.
Ordu'da bazı dedikodular yapıldığını, bunlara da itibar edilmemesini isteyen Başkan Yılmaz, "Gerçek dışı konuşmalar bizim azmimizi ve hızımızı kesemez. Biz halka hizmetin hakka hizmet olduğunu bilen insanlarız. Bugüne kadar hayata geçirilen hizmetler ortadadır. Ordu ili büyük bir değişim ve dönüşüm yaşıyor. 2019 yılı sonuna doğru artık yapacağımız bir yatırım kalmayacak. Çünkü şu ana kadar girilmedik alan ve yatırım kalmadı” diye konuştu.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ünye haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ünye haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Başkan Yılmaz: Ordu büyük bir değişim ve dönüşüm yaşıyor haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı