DÜZCE HABERLERİ

Başkan Yemenici 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Kutlama Mesajı

IHA
27.10.2015 - 14:20Son Güncelleme :

AKÇAKOCA BELEDİYE BAŞKANI CÜNEYT YEMENİCİ CUMHURİYET BAYRAMINI KUTLADI.

IHA

Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici, “Türkiye Cumhuriyeti bugün, çağdaş, demokratik, laik bir dünya devletinin adıdır” dedi.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Akçakoca Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici “Millet olarak Cumhuriyetimizin 92.kuruluş yıldönümüne ulaşmaktan büyük mutluluk duymaktayız. Cumhuriyet, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde milletin azim ve kararlılığıyla vücut bulmuş büyük bir eserdir. Bu eser, büyük bir vizyonla daima ileriye bakan, özgüvenini sağlam tutan, heyecanla ve şevkle çalışan bir neslin bugünkü nesillere armağanıdır. Türk toplumu Cumhuriyet’le çağdaş bir millet haline gelmiş, devletinin yegane ve gerçek sahibi olmuştur. Cumhuriyet, Türk insanını karanlıktan aydınlığa, umutsuzluktan umuda dönüştüren millet iradesinin sembolüdür. Türkiye Cumhuriyeti bugün, çağdaş, demokratik, laik bir dünya devletinin adıdır. Bir milli devlet olarak kurulan Türkiye Cumhuriyeti, her alanda büyük bir değişim ve atılımın somut ifadesidir. Bilinmelidir ki, Türk Milletinin sarsılmaz iradesi ve Cumhuriyetimizi sonsuza kadar yaşatma azmi, tüm güçlükleri aşmamızda bizlere yol gösterecektir. Cumhuriyetin çocukları, gençleri almış oldukları bu mirası ilelebet koruyacaklardır. Cumhuriyetin emaneti omuzlarımızdadır. Bu emaneti canımızdan aziz bilip her şartta sahip çıkacağız. Bu duygu ve düşüncelerimle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını ve bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum. Yurt içindeki ve yurt dışındaki bütün vatandaşlarımızın, geleceğimizi emanet edeceğimiz sevgili çocuklarımızın ve gençlerimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını en içten dileklerimle kutluyor” dedi

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden Başkan Yemenici 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Kutlama Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Ekim 2015 tarihinde saat 14 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Yemenici 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını Kutlama Mesajı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı