AKSARAY HABERLERİ

Başkan Yazgı Ve Eşi Aşure İkramında Bulundu

IHA
31.10.2015 - 10:45Son Güncelleme :

AKSARAY BELEDİYE BAŞKANI HALUK ŞAHİN YAZGI VE EŞİ HASİBE YAZGI, ÖĞRENCİ YURTLARINI ZİYARET EDEREK BURADA ÖĞRENCİLERE AŞURE İKRAMINDA BULUNDU.

IHA

Aksaray Belediyesi Muharrem ayı nedeniyle geçen yıl olduğu gibi bu yılda yurtlarda kalan üniversite öğrencilerine aşure ikramında bulundu.
Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Aksaray Erkek Öğrenci Yurtları Müdürlüğü, Aksaray Kız Yurdu ve Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Aksaray Kız Yurt Müdürlüğü Nuri Yazıcı Yurdunda kalan yüzlerce öğrenciyi ziyaret ederek hem istişare toplantısı yaptı hem de aşure ikramında bulundu.
İlk olarak Erkek Öğrenci Yurtları Müdürlüğünde düzenlenen aşure programında erkek öğrencilerle bir araya gelen Başkan Yazgı, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, Aksaray’ın tarihçesi hakkında bilgi verdi. Daha sonra Aksaray Belediyesi tarafından yaptırılan, “Aşkın Sırrı Somuncu Baba” adlı filmin fragmanı sinevizyon aracılığı ile öğrencilere sunuldu. Belediye Başkanı Yazgı’nın bir yılda Aksaray’a yaptığı hizmetlerin öyküsü kısa bir tanıtım filmi ile öğrencilere gösterildi.
Başkan Yazgı, öğrencilerle yaptığı söyleyişi de onların sorunlarını, görüş ve önerilerini dinledi. Başkan Yazgı ve KYK İl Müdürü Mahmut Danayiyen ile birlikte öğrencilere aşure ikramında bulundu. Başkan Yazgı daha sonra eşi Hasibe Yazgı ile birlikte iki ayrı kız öğrenci yurdunu daha ziyaret ederek öğrencilerle sohbet niteliğinde görüşmeler yaptı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Aksaray haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Aksaray ilinden Başkan Yazgı Ve Eşi Aşure İkramında Bulundu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ekim 2015 tarihinde saat 10 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Yazgı Ve Eşi Aşure İkramında Bulundu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı