BİLECİK HABERLERİ

Başkan Yağcı’dan İtfaiye Müdürlüğü’ne Ziyaret

IHA
02.10.2015 - 13:54Son Güncelleme :

İFTAİYE

IHA

Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, 25 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında kutlanan “İtfaiye Haftası” dolayısıyla İtfaiye Müdürlüğü’nü ziyaret etti.
Bilecik merkez Hürriyet Mahallesi’nde bulunan İtfaiye Müdürlüğü’ne “İtfaiye Haftası” dolayısıyla ziyaret eden Başkan Yağcı, itfaiyecilere baklava ikram etti. Tek tek itfaiyecilerinin hatırını soran Başkan Yağcı, geçtiğimiz haftanın İtfaiye Teşkilatlarının kuruluşunun 301’inci kuruluş yılı olduğunu söyledi. Bu sebepten tüm itfaiyecilerinin “İtfaiye Haftasını” kutlayan Yağcı, sözlerine şöyle devam etti:
“Gerçekten itfaiye bir şehirde bir yerleşim yerinde insanların ihtiyaç duyduğu o acı olayla karşılaştığında olmazsa olmaz teşkilatlardan birisi. 301 yıldır da ülkemizde itfaiye teşkilatları fedakar bir şekilde vatandaşlarımızın can mal güvenliğini sağlama noktasında toplumuzdaki insanların daha güven içerisinde yaşama noktasında çaba harcamaktadırlar. Biz de Bilecik Belediye Başkanlığı olarak itfaiye teşkilatımızın geliştirilmesi noktasında büyük gayret sarf ediyoruz. Gerçekten ihtiyaç olduğu an yerine ulaşamayan olaya müdahale edemeyen itfaiye teşkilatının aslında var olmasında çok fazla bir anlamı da yok. Gerçekten itfaiye teşkilatımızdaki kıt imkanlarla arkadaşlarımızın personelimizin yapmış oldukları çalışmalardan olaylara müdahalelerden gerçekten standart bazından baktığımızdan son derece memnunuz. Şehir halkı adına hemşehrilerimin adına Bilecik Belediye Başkanı olarak kendilerini kutluyorum.”
“2015 YILI İÇERİSİNDE TOPLAM 69 OLAYA MÜDAHALE EDİLDİ”
2015 Yılı içerisinde 16 adet ev yangını, 12 adet araç yangını, 19 arazi ve orman yangını, 4 adet iş yeri yangını, 10 adet baca yangını ile 8 adet diğer yangınlar olmaz üzere toplam 69 olaya müdahale edildiğini belirten Yağcı, “50 adet iş yerine itfaiye uygunluk raporu verilmiştir. 23 adet kurtarma gerçekleştirilmiştir. 8 adet trafik kazasına müdahale edilmiştir. 21 adet iş yeri denetlenmiştir. Yaptığımız tatbikatlarda olaylara müdahalelerde arkadaşlarımız bu konuda yeterliliklerini ispat ettiler. Ama temennimiz arzumuz acı olayların yaşanmaması için hiç müdahale etmeme durumunda kalmayalım ama hayat içerisinde maalesef yangınlarda olacak diğer afet ve olaylarda olacak bunun karşısında da biz yöneticilerin her zaman tedbirli olmamız gerekiyor. Bilecik teşkilatı olarak halkımıza hizmeti 1 müdür, 1 itfaiye amir vekili, 9 şoför ve 14 itfaiye eri olmak üzere toplam 25 kişi görev yapmaktadır. İtfaiye teşkilatlarımızda görev yapan ve görevi sırasında vefat eden şehit olan tüm itfaiyeci kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz” dedi.
Konuşmanın ardından Başkan Yağcı, itfaiye çalışları ile birlikte kahvaltı etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bilecik haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bilecik ilinden Başkan Yağcı’dan İtfaiye Müdürlüğü’ne Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Ekim 2015 tarihinde saat 13 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Yağcı’dan İtfaiye Müdürlüğü’ne Ziyaret haberi güncellenecektir.

BİLECİK NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:19
 • Guneş
  08:07
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  15:28
 • Akşam
  17:43
 • Yatsı
  19:18
Sayfa Başı