ŞANLIURFA HABERLERİ

Başkan Vekili Kaytan, "10 Gün İçinde Yeni Başkanı Seçeceğiz"

IHA
02.09.2015 - 09:24Son Güncelleme :

başkan vekili kaytan, 10 gün içinde başkan sececeğiz

IHA

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Kaytan, Genel Sekreter Yardımcıları ve Daire Başkanları ile bir araya gelerek değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi.
Büyükşehir Belediyesi’nde düzenlenen toplantı öncesi bir açıklama yapan Ahmet Kaytan, Şanlıurfa’ya 4 yıl boyunca yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Celalettin Güvenç’e teşekkür ederek, Güvenç’in Şanlıurfa için önemli bir değer olduğunu söyledi. Bu güne kadar yapılan hizmetlerin çok önemli olduğunu anlatan Başkan Vekili Kaytan, Şanlıurfa’nın her zaman hizmetin en iyisine layık olduğunu ve Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarına hız vermeden devam edeceğini belirtti. Güvenç’in Şanlıurfa’yı her zaman bir adım öne götürmek için çaba sarf ettiğini ifade eden Kaytan, şunları kaydetti:
"Bilindiği üzere Şanlıurfa’mıza gerek Vali olarak, gerekse Büyükşehir Belediye Başkanı olarak çok ciddi hizmetlerde bulunan Büyükşehir’imizin Büyük Başkanı Sayın Celalettin Güvenç, 1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak olan genel seçim dolayısıyla Sayın Başbakanımızın daveti üzerine Büyükşehir Belediye Başkanlığından istifa ederek Kahramanmaraş’ta Milletvekilli aday adayı olmuştur. Başkan Güvenç’in öncülüğünde, Büyükşehir yasasıyla birlikte Şanlıurfa’nın ilk defa Büyükşehir olması hasebiyle, mevcut daire başkanlarımız ve genel sekreterlerimiz ile birlikte ilk önce Belediyemizin kurumsal kimliğini tamamladık. Şu anda büyükşehir belediyemizin hem kurumsal kimliğini hem de Urfa’nın önümüzdeki 50 yılına etki edebilecek çok ciddi alt yapısı hazırlanan çalışmalar söz konusu. Başta Başkanımız Celalettin Güvenç olmak üzere, genel sekreterimize, genel sekreter yardımcılarımıza, daire başkanlarımıza, müdürlerimize ve tüm çalışanlarımıza gösterdikleri yoğun gayretten dolayı müteşekkiriz. Şanlıurfa da onlara teşekkür edecektir. Çünkü bütün çalışmalar önümüzdeki yıllarda belirgin olarak ortaya çıkacaktır. Bu itibarla Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız, İnşallah 1 Kasımdan itibaren Milletvekilimiz olacak ve Sayın Celalettin Güvenç’e yolu açık olsun bahtı açık olsun"dedi.
Kaytan, Güvenç’in istifasını ardından Büyükşehir Belediye Meclisi’nin yeni başkanı seçmek için toplanacağını kaydederek, "Meclis Başkanı olarak Sayın Valimiz bana vekaleten görevi verdi. 10 gün işinde Sayın Valimizin belirleyeceği bir günde meclisimiz toplanacak kendi arasında yeni Büyükşehir Belediye Başkanımızı seçeceğiz. Meclis 1. oturumda oylamada eğer 3’te 2 çoğunluk sağlanmazsa 2. oylamaya geçecek o zamanda belli olmazsa 3. oylamada salt çoğunluk istenecek. Şayet bu da sağlanmazsa o gün meclise katılanların salt çoğunluğu oyu ile Büyükşehir Belediye Başkanımızı seçmiş olacağız" diyerek yeni başkanı belirleyecek süreci anlattı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Şanlıurfa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Şanlıurfa ilinden Başkan Vekili Kaytan, "10 Gün İçinde Yeni Başkanı Seçeceğiz" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Eylül 2015 tarihinde saat 09 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Vekili Kaytan, "10 Gün İçinde Yeni Başkanı Seçeceğiz" haberi güncellenecektir.

ŞANLIURFA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  05:42
 • Guneş
  07:24
 • Öğle
  12:31
 • İkindi
  15:01
 • Akşam
  17:17
 • Yatsı
  18:47
Sayfa Başı