KOCAELİ HABERLERİ

Başkan Üzülmez’den Cumhuriyet Bayramı Mesajı

IHA
28.10.2015 - 10:59Son Güncelleme :

KARTEPE BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN ÜZÜLMEZ CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI YAYINLADI.

IHA

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
Başkan Üzülmez mesajında, “Tek bayrak, tek millet, tek devlet’ anlayışı ile kurduğumuz, demokrasi ve halk iradesiyle taçlandırdığımız Cumhuriyetimiz, Türk milletinin ebedi varlığı ile ilelebet devam edecektir. Bu günlerin sorumluları olarak bizler; Türkiye Cumhuriyeti’nin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü korumak, savunmak zorundayız. Bu yolda yürürken milli değerlerimizden ödün vermemek ve bu değerleri yarınlara sağlam olarak teslim etmekle görevliyiz. Görev ve sorumluluklarımızı yerine getirmek için, Milli değerler ile bilim ve aklın üstünlüğünü benimsemek, tarihimizi çok iyi bilmek zorundayız. Türkiye Cumhuriyeti’nin bugünlere kolay gelmediğini, atalarımızın bizlere emanet ettikleri bu topraklar uğruna yüz binlerce şehit verildiğini ve bir o kadar da gazimizin bulunduğunu unutmamakla mükellefiz. Türkiye’nin aydınlık bir geleceğe adım adım yürüdüğü bir dönemde, birlik olarak, milletimiz için bu toprakları vatan kılan değerlere sonuna kadar sahip çıkarak yolumuza devam edeceğiz” dedi.
Türkiye’nin birlik ve beraberlikten ayrılmayacağını belirten Üzülmez, “Bu önemli gün vesilesiyle, ülkemiz üzerinde son dönemde oynanan kirli oyunların boşa çıkacağını, milletimizin birlik ve beraberlikten ayrılmayacağını bir kez daha ifade etmek isterim. Bu duygularla Cumhuriyeti bizlere emanet eden başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman şehitlerimizi, gazilerimizi minnetle anıyor; 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı nice bayramları birlik ve beraberlik içinde yaşamak dileğiyle kutluyorum. Cumhuriyetimizin 92. Yılı tüm milletimize kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Başkan Üzülmez’den Cumhuriyet Bayramı Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 10 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Üzülmez’den Cumhuriyet Bayramı Mesajı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı