ANTALYA HABERLERİ

Başkan Uysal: Kıyılar artık kamunun

DHA
27.04.2017 - 11:46Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, ilçede kıyı işgallerine yönelik önemli bir mücadele verdiklerini belirterek, “Bu alanları artık kamunun yapıyoruz. Konseptini belirliyor ve topluma en güzel hizmeti veriyoruz. 'Kamuymuş' diye asla hizmet kalitesinden ödün vermiyoruz" dedi. 
Belediye Başkanı Ümit Uysal, belediyenin İşletme ve İştirakler Müdürlüğü'nün düzenlediği seminer programına katıldı. Belediye Kültür Salonu'nda başkan yardımcıları ve tüm birim müdürlerinin katıldığı seminerde Başkan Uysal, göreve geldiği günden bu yana verdikleri mücadele sonucunda Muratpaşa'da kıyı işgalleri konusunda önemli bir ilerleme kaydettiklerini söyledi.  
'Bu alanları kamunun yapıyoruz" diyen Başkan Ümit Uysal, bu alanların yeniden işgale konu olmaması amacıyla belediyenin, kamuya ait olan kıyı bandında kendisinin işletmecilik görevini üstlendiğini söyledi. Bu tip yerlerde kurulan işletmelerin niteliğinin işin uzmanlarıyla karşılık fikir alışverişi içinde belirlendiğini aktaran Başkan Uysal, “Konseptini belirliyor ve topluma en güzel hizmeti veriyoruz. 'Kamuymuş' diye asla hizmet kalitesinden ödün vermiyoruz" dedi.
Başkan Ümit Uysal, Bununla birlikte Muratpaşa'da asfalt plent başta olmak üzere fidan üretimi, yeraltı çöp konteyneri ve kent mobilyaları gibi alanlarda 'üreten belediye' dönemini başlattıklarını söyledi. 2014 yılında Muratpaşa Belediyesi'nin asfalt maliyetinin KDV hariç 118 bin TL iken geçen yıllar içinde dökülen asfalt miktarının artmasına rağmen maliyetin şu an 80 bin TL civarında olduğunu dile getiren Başkan Uysal, “Bu anlayışla bütçe performansında önemli bir başarıyı yakaladık, Türkiye için de örnek bir modeli ortaya koyduk. Her hafta birkaç belediye gelip projelerimizi inceliyor" diye konuştu. 

FOTOĞRAFLI
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Başkan Uysal: Kıyılar artık kamunun hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 11 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Uysal: Kıyılar artık kamunun haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı