ANTALYA HABERLERİ

Başkan Uysal Ermeneklilerle buluştu

DHA
26.04.2017 - 12:28Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - MURATPAŞA Belediye Başkanı Ümit Uysal, bölgede mülkiyet sorunun çözümü için yapılan ihalenin çıkan olaylar nedeniyle iptal edildiği Ermenek'ten gelen mahalle sakinleriyle bir araya geldi.

Belediye Başkanı Ümit Uysal, 'Görüşülebilir olmak ve görüşülebilir kalmak en önemli ilkemizdir' diyerek her çarşamba düzenlediği randevusuz görüşme saatlerinde bu hafta Ermenek Mahallesi'nden gelen vatandaşları ağırladı. Çarşamba mesaisine saat 08.30'da belediye fuayesinde Turunç Masa'da başlayan Başkan Uysal'la görüşmelerinde çiçekle gelen mahalle sakinleri, geçen hafta çıkan olaylar nedeniyle iptal edilmek zorunda kalan 189 arsanın satışı ihalesi sonrası yaşananlar nedeniyle üzüntülerini dile getirdi.

İhale iptalinin ardından Muratpaşa Belediyesi'nde bir araya gelmelerinin yanlış anlaşıldığını, tepkilerinin belediye yönetimine olmadığını anlatan vatandaşlar, "Belediyenin iyi niyetli, sosyal çözümden yana taraf olduğunu çok iyi biliyoruz. Sizin hukuken doğru iş yaparak süreci ilerletme çabası içinde olduğunuzu da gayet iyi biliyoruz. Ancak tepkimiz bazı provokatörlerce saptırıldı. Sizi üzdüysek özür dileriz" diye konuştu.

Vatandaşlar, Ermenek'te mülkiyet sorunun giderilmesi konusunda Başkan Uysal ve yönetimine teşekkür etti. Başkan Uysal ise bölgede sorunu kamu yararı anlayışı içinde çözmeye çalıştıklarını söyledi. Ermenek'te yaşanan sorunun ve çözüm yollarını defalarca mahalleliyle paylaştığını aktaran Başkan Uysal, “Kamu yönetiminde kırgınlık, alınganlık olmaz. Toplumuza faydalı olmak için çaba göstermeye devam edeceğiz" dedi.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Başkan Uysal Ermeneklilerle buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihinde saat 12 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Uysal Ermeneklilerle buluştu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı