İSTANBUL HABERLERİ

Başkan Usta’dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı

IHA
28.10.2015 - 19:25Son Güncelleme :
IHA

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, Cumhuriyetin 92’inci kuruluş yıl dönümü vesilesiyle bir mesaj yayınladı.
Cumhuriyetin kuruluşunun 92. yıl dönümünün büyük bir coşku ve gururla kutlandığını belirten Başkan Usta, mesajında şu ifadeleri kullandı:
“Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 92’inci yıl dönümünü büyük bir sevinç ve gururla kutlamanın heyecanını yaşıyoruz. Milletimizin canı pahasına verdiği İstiklal Mücadelesi sonrasında büyük fedakarlıklarla kurduğu cumhuriyeti sonsuza dek yaşatmak hepimizin en önemli sorumluluğudur.
Cumhuriyet, Türkiye’nin bölünmez bütünlüğünün teminatıdır. Bu topraklar bütün mozaikleriyle hepimizindir. Cumhuriyetimizin kuruluş felsefesinde bu topraklarda yaşayan hiç kimseyi ötekileştirmek, dışlamak, aşağılamak yoktur. Çünkü biz, farklı dil, inanç ve kültürleri bir arada yaşatan, bizi birbirimize sarsılmaz bağlarla bağlayan, gönüllerimizi kaynaştıran büyük bir adalet ve barış medeniyetinin mirasçılarıyız.
Etrafımızda yaşanan bütün olumsuz gelişmelere rağmen ülkemiz uzun yıllardır, bir huzur ve istikrar ikliminde yaşamaktadır. Bugün birlik ve beraberliğimize kasteden, huzur ve istikrarımızı bozmak isteyen güçler yeniden sahne almıştır. Ancak aziz milletimiz tüm bu oyunları boşa çıkaracak ferasete sahiptir. Milletçe, bu güven ve istikrar ortamını koruyarak birlik ve beraberliğimize, kardeşliğimize sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bu Cumhuriyet, bu vatan hepimizindir.
Güçlü ve büyük Türkiye, bugün her zamankinden çok daha yakın bir hedef haline gelmiştir. Bu ülkenin evlatları Türkiye’nin gelişmesi, büyümesi ve dünyada söz sahibi bir ülke olması için en üstün vatanseverlik duygularıyla hareket etmektedirler. İnanıyorum ki bundan sonra da, Cumhuriyetimizin hedefleri doğrultusunda çok daha büyük mesafeler kat edecek, çok daha büyük başarılarla Cumhuriyetimizi taçlandıracağız.
Cumhuriyetimizin 92’inci yılı vesilesiyle Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları başta olmak üzere, canlarını feda ederek bu vatanı bizlere miras bırakan tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, tüm halkımızın Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Başkan Usta’dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 19 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Usta’dan Cumhuriyet Bayramı Mesajı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı