ADANA HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Başkan Uludağ: Sloganımız Mutlu Kadın, Mutlu Sarıçam

DHA
11.03.2018 - 10:35Son Güncelleme :
DHA

ADANA,(DHA)- ADANA'nın Sarıçam İlçe Belediye Başkanı Bilal Uludağ, 8 Mart Dünya Kadınlar nedeniyle düzenlenen etkinlikte, bu günün kadınlarımızın ne kadar özel ve değerli olduklarının göstergesi olduğunu ifade etti. Başkan Bilal Uludağ,” Ülkemizdeki ve tüm dünyadaki kadınların gününü en kalbi duygularımla kutluyor,  bu günün kadınlar için iyilikler getirmesini diliyorum“ dedi.
Sarıçam Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirilen ”Kadın ve Toplum” konulu toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Belediye Başkanı Bilal Uludağ, yaptığı konuşmasında kadınlarımızın her zaman, göz nuru ve hayatın can damarı olduğunu belirterek, 8 Mart’ın dünyada kadınların eşitlik, kalkınma ve daha huzurlu yaşam özlemlerini dile getirdikleri önemli bir gün olduğunu ifade etti. Bilal Uludağ,” Kadın bir toplumun koruyucu, birleştirici ve en etkili unsurudur. İçinde bulunduğumuz zaman diliminde kadınlarımızın sosyal, kültürel, ekonomik ve politik katkılarına, siyasetten sanata, eğitimden ekonomiye, kısacası hayatın her alanında, kadınların katılımına daha fazla ihtiyaç vardır. Sarıçam Belediyesi olarak kadınlarımıza yönelik hazırladığımız projeler ve eylemlerle bu ihtiyaçların giderilmesine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ediyorum” dedi.
KADINA ŞİDDETE HAYIR
Daha önceleri de söyledikleri gibi her başarılı erkeğin arkasında değil, yanında başarılı bir kadın olduğu düşüncesiyle hareket ettiklerini anlatan Bilal Uludağ, şiddetin hiçbir türünü, özellikle de kadına yapılan şiddeti asla kabul etmediklerini belirterek, konuşmasında şu görüşlere yer verdi:
“Sarıçam’ı güzelleştirmek, modern bir hale getirmek için kadınlarımızın, özellikle Sarıçamlı kadınlarımızın desteğine ihtiyacımız var. Sarıçam’ın Adana’nın parlayan yıldızı olması için,  Bizde Sarıçam Belediyesi olarak kadınlarımıza yönelik hazırladığımız proje ve eylemlerle bu ihtiyaçların giderilmesine katkıda bulunmaya çalışıyoruz. Bu önemli günde hunharca, alçakça öldürülen Özgecan kardeşimizi, geçtiğimiz yıl Almanya’da hiç tanımadığı iki genç kızı tacizden kurtarmak isterken öldürülen kahraman Tuğçe Albayrak kardeşimizi ve şiddet sonucu hayatını kaybeden tüm kadınlarımızı bir kez daha rahmetle anıyorum. Şiddetin hiçbir türünü, özellikle kadına yapılan şiddeti asla kabul etmiyor ve kadına şiddete 'Hayır' diyoruz. Ayrıca vatanı uğruna can veren kahraman kadın şehidimiz Hava Pilot Yarbay Songül Yakut’u, Özel Harekât Baş Komiseri Adanalı şehidimiz Zeynep Sağır’ı hiçbir zaman unutmayacağız. Bu topraklar için toprağa düşen aziz şehitlerimizin annelerine, geride bıraktıkları eşlerine, çocuklarına saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Onların fedakârlıkları sayesinde ülkemiz dimdik duruyor ve şanlı bayrağımızın asla gönderden inmediğini unutmayacağız. Terörü ve terörün her türlüsünü lanetliyoruz."
Yapılan konuşmaların ardından ise Başkan Bilal Uludağ eşi Nejla Uludağ ve konuşmacılara plaket ve çiçek verdi.  Sarıçamlı kadınlar adına ise Kültür Müdürü Nuray Bodur Başkan Uludağ’a bir hediye takdim etti.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Başkan Uludağ: Sloganımız Mutlu Kadın, Mutlu Sarıçam haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı