ANTALYA HABERLERİ

Başkan Tütüncü, Muharrem İftarına Katıldı

IHA
16.10.2015 - 12:26Son Güncelleme :

KEPEZ BELEDİYESİ TARAFINDAN ALTINOVA CEMEVİNDE MUARREM AYI İFTARI VERİLDİ

IHA

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Muharrem ayının başlaması nedeniyle oruç tutan vatandaşlara da iftar verdi.
Ramazan ayı boyunca 66 mahallede iftar sofrası kuran Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Muharrem ayının başlaması dolayısıyla oruç tutan vatandaşlara da iftar verdi.
Başkan Hakan Tütüncü, Altınova Cemevi’nde Hz. Hüseyin ve Kerbela Şehitleri için yapılan anmaya da katıldı. Başkan Tütüncü, “Lokmanızı birlikte paylaşmaktan, sizin mateminize katılmaktan dolayı büyük bir memnuniyet duyuyorum. Kerbela hadisesinde meydana gelen üzüntü, hepimizin yüreklerine dokunur ve hepimizin vicdanını kanatır” dedi. ARAMIZDA BİR FARK YOK
Her yıl Muharrem ayında Altınova Cemevi’ne geldiğini anımsatan Tütüncü, “Bizler sizleri kardeşimiz olarak belledik. Şahsen kendimle sizin aranızda bir fark görmüyorum. Buraya gelişimiz bir politik sebebe dayanmamaktadır. Gelişimiz, kalpten kalbe olan bir yolu güzelleştirmek, karşılıklı iletişimi kuvvetlendirmek amacı ile atılan adımdır” dedi.
FARKLILIĞIMIZ İLAHİ BİR İRADENİN NETİCESİDİR
Etnik kimlik tartışmalarını da eleştiren Tütüncü, “Ben hep şöyle düşünüyorum: Senden olmayanlar çok yaşasın ki, sen de çok yaşa. Cenabı Allah dileseydi bütün insanları aynı şekilde yaratırdı. Ya da bütün insanları aynı düşüncede etrafında yaratırdı. Mezhep, meşrep farkı asla olmazdı. Hatta ve hatta Cenabı Allah dilemiş olsaydı cinsiyet farkı bile olmazdı. Cenabı Allah, Kuran’ı Kerim’de buyuruyor ki, ‘Biz insanı bir erkek ve dişiden yarattık. Tanışıp, kaynaşsınlar, diye onları kavimlere ve kabilelere böldük.’ Bizim farklılığımız ilahi bir iradenin neticesidir. Nasıl ki var olan bir yer çekimini yok kabul edemiyorsak Cenabı Hakk’ın tercihinin karşısında durmak yani karşımızdakini bizim gibi olmaya zorlamak Allah’ın hoş karşılamadığı bir tutumdur.”
CEMEVİ DÖNEMİMDE YAPILACAK
Tütüncü, sözünü verdiği cemevini Altınova’ya neden kazandıramadıklarını da Alevi vatandaşlara şu şekilde açıkladı: “Benim en büyük arzularımdan bir tanesi de bölgeye güzel bir cemevine kavuşturabilmektir. Bunun için samimiyim. Geçtiğimiz yıl sizi ziyaretimde cemevi sözü vermiştim. Demiştim ki, önümüzdeki yıl Muharrem ayında geldiğimizde inşallah cemevimize kavuşacağız. Ama cemevini yapamamamızın bir tane sebebi var. Altınova’nın imarını tamamladık. Altınova’nın imarını, bölgeyi 3 kısma ayırıp yaptık. Kuzeyde Düden tarafı, hava alanı yolu üzeri ticari merkezler ve 3. kısım olarak eski köy yerleşim yeri. İki bölgenin tapulama işlemlerini tamamladık. Cemevini yapacağız 3. bölgenin imar tapularını vereceğimiz işlemler tamamlanamadı. İmar çalışmaları yaparken eş zamanlı olarak Kadastro İdaresi 22\A uygulamasını yaptı. Bu mahallenin 9 sakini bu uygulamanın iptali için dava açtı. Bu dava açıldığı için mülkiyet sıkıntılarını netleştiremediğimizden dolayı 18 imar uygulamasını yapamadık. Mülkiyetle ilgili sıkıntılar bittikten sonra dönemimizde cemevini yapacağız.
Siz güzel canlarımız çok daha güzel ortamlarda semah yapmaya ve Muharrem gibi etkinliklerinizi çok daha nezih ortamlarda gerçekleştirmeye layıksınız.”
Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Antalya Şubesi Başkanı Adnan Arslan da cemevlerine desteklerinden dolayı Tütüncü’ye teşekkür etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Başkan Tütüncü, Muharrem İftarına Katıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ekim 2015 tarihinde saat 12 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Tütüncü, Muharrem İftarına Katıldı haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:14
 • Guneş
  07:56
 • Öğle
  13:03
 • İkindi
  15:35
 • Akşam
  17:50
 • Yatsı
  19:20
Sayfa Başı