KONYA HABERLERİ

Başkan Tutal, eski başkan Atalay'ı ziyaret etti

DHA
12.04.2018 - 15:10Son Güncelleme :
DHA

KONYA, (DHA)- SEYDİŞEHİR Belediye Başkanı Mehmet Tutal, eski belediye başkanı Mehmet Atalay'ı evinde ziyaret etti.
Başkan Tutal, 1977–1980 yılları arasında belediye başkanlığı görevi yapan Mehmet Atalay'ı evinde ziyaret etti. Mehmet Tutal, proje ve çalışmalar hakkında Atalay'a bilgi verdi.
 Mehmet Atalay “Çalışmalarınız güzel. Güzel eserler çıkarıyorsunuz. Göreviniz büyük. Memlekete hizmet yapacaksın. Hizmetler unutulmaz. Eski garaj çok güzel olmuş. Hem güzellik olarak, hem de gelir olarak. Çok yoğun çalıştım. Çalışmanın zararı değil faydası olur. Benim belediye başkanlığı yaptığım dönemde Seydişehir nüfusu en büyük ilçemizdi. Fabrikanın kurulması ile Ruslar burada idi. Binlerce fabrika çalışanı vardı. Seydişehir'in yoğun olduğu dönemlerdi. Belediye başkanlığı zor görev. İnsanların menfaatine dokundun mu, istedikleri olmadı mı, en kötü insan sen olursun. Hizmet etmek, kalıcı eser bırakmak güzel. Fakat bir belediye başkanı göreve geldiği zaman bir projeye başladıysa ona bir şans daha verilmeli. Çünkü bir dönem belediye başkanlığı yaparsa başladığı çalışmaları ve projeleri yarım kalıyor. Ben görevde olan başkanın ikinci dönemine devam etmesi taraftarıyım" dedi.
KALICI ESERLER BIRAKMAK İSTİYORUZ
Seydişehir'de kalıcı eserler bırakmak amacıyla çalışmalarına devam ettiklerini  belirten Mehmet Tutal, "Ciddi anlamda çalıştığımız projelerimiz var. Şükürler olsun, çıktığımız yolda vadettiğimiz projelerimiz ve bunun yanında farklı projelerimize başladık. Kalıcı bir kaç eser olsun diye termal tesislerimizde çalışmalarımıza başladık. Termal sosyal tesislerimizin inşaatı hızla ilerliyor. Bir kaç yatırımcımızda termal otel yapmak için çalışmalarına başlayacak. İnşallah termal tesisler noktasında vatandaşlarımıza istihdam konusunda iş imkanı olacak. Seyidharun Cami ve çevresi düzenlemesi, Eski Garaj projemizle şehrin siluetini değiştirecek güzel bir proje çalıştık. Kuğulu Park’ta hayata geçirdiğimiz proje ile ekonomik,sosyal ve kültürel anlamda büyük bir canlılık oluşacağına inanıyorum. D.S.İ., KOP ve Orman Su İşleri Bakanlığı ile birlikte çalışıyoruz. Güzel bir çalışma olacak. Elhamdülillah söz verdiğimiz projelerimizi yerine getiriyor ve getirmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Seydişehir'de güzel gelişmeler yaşanıyor. Bu güne kadar şehrimize çalışmaları ile katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. ” dedi.
FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Konya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Konya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Başkan Tutal, eski başkan Atalay'ı ziyaret etti haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı