KONYA HABERLERİ

Başkan Tutal, Doğu Türkistan’daki Çin Zulmünü Kınadı

IHA
03.07.2015 - 09:24Son Güncelleme :

SEYDİŞEHİR İLÇE BELEDİYE BAŞKANI MEHMET TUTAL, DOĞU TÜRKİSTAN'DA YAŞANAN ÇİN ZULMÜNÜ KINADI.

IHA

Konya’nın Seydişehir İlçe Belediye Başkanı Mehmet Tutal, Doğu Türkistan’da yaşanan olaylarla ilgili bir mesaj yayımladı.
Başkan Tutal, mesajında, “Mübarek Ramazan ayında dünyanın çeşitli yerlerinde olduğu gibi Doğu Türkistan’da da kardeşlerimiz sırf Müslüman oldukları için baskı ve zulüm görmektedirler. Resulullah Efendimizin (S.A.V.) “Müslümanların birbirini sevme ve desteklemedeki durumları bir beden gibidir. Bedenin bir uzvu rahatsız olursa, bedenin bütün organları rahatsız olur ve uykusu kaçar.” (Buharî; Müslim; Ahmed b. Hanbel) hadisi şeriflerinde buyurdukları gibi, hangi milletten olursa olsun, dünyanın neresinde yaşarsa yaşasın, acı çeken tüm Müslümanların acılarını yüreğimizde hissediyoruz. Çin, Doğu Türkistan’da yaşayan kardeşlerimize, sırf Müslüman oldukları ve Müslümanlığın gerektirdiği ibadetlerini yerine getirdikleri için baskı ve zulüm uygulamaktadır. İnsanların sırf inançlarından dolayı baskıya maruz kalmalarının hiçbir dinde ve insani değerlerde yeri yoktur. Dünyada zulüm gören Müslümanlar için batılı devletlerin ve uluslararası birliklerin sesi çıkmamaktadır. Başta Birleşmiş Milletler olmak üzere tüm uluslararası kuruluşlar ve devletler bu zulme dur demelidirler. Doğu Türkistan’da kardeşlerimize uygulanan bu zulümle birlikte dünyanın dört bir yanında Müslümanlara uygulanan tüm baskı ve zulümleri kınıyor, Rabbimizden bu kardeşlerimize yardım etmesini niyaz ediyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Başkan Tutal, Doğu Türkistan’daki Çin Zulmünü Kınadı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 03 Temmuz 2015 tarihinde saat 09 24’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Tutal, Doğu Türkistan’daki Çin Zulmünü Kınadı haberi güncellenecektir.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:09
 • Guneş
  07:52
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  15:25
 • Akşam
  17:40
 • Yatsı
  19:12
Sayfa Başı