KONYA HABERLERİ

Başkan Turan’dan Çin’e Kınama

IHA
01.07.2015 - 12:14Son Güncelleme :

KONYA SERBEST MUHASEBECİ MALİ MÜŞAVİRLER ODASI BAŞKANI İSMAİL TURAN, ÇİN HALK CUMHURİYETİ'Nİ, DOĞU TÜRKİSTAN'DA MÜSLÜMANLARA YAPILAN ZULÜMDEN DOLAYI KINADI.

IHA

Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (KSMMMO) Başkanı İsmail Turan, Çin Halk Cumhuriyeti’ni, Doğu Türkistan’da Müslümanlara yapılan zulümden dolayı kınadı.
Doğu Türkistan’da soydaşlarımıza yapılan Çin zulmünün Ramazan ayında bile artarak devam ettiğini ve yaşananları büyük bir buruklukla takip edildiğini belirten Başkan Turan, “Çin Hükümeti’nin her yıl Ramazan ayında yapmış olduğu Uygur Türklerine yönelik oruç yasağı ve belirli kısıtlamalar nedeniyle yaşanan gerilim sonucunda 18 Doğu Türkistan vatandaşı Kızıl Çin zulmü altında hayatlarını kaybetmiştir. Yapılan zulme işkenceyi seyretmekte olan tüm dünya milletlerinin vakit kaybetmeden Çin’e gerekli tepkiyi göstermesi ve Doğu Türkistan’da yaşayan soydaşlarımızın sıkıntılarının giderilmesi gerekmektedir. Çin devleti, farklı etnik ve dini kökene sahip 1,5 milyar Çinliyi sosyalizme kurban ederek faşizmle köleleştirmiştir ve Doğu Türkistanlı soydaşlarımıza da bunu yapmaya çalışırken saldırganlığını ve zulmünü artırıyor. Ancak Çin faşizmi, Doğu Türkistan halkını yok edemeyecek, temel hak ve hürriyetleri, dini inançlarını yaşamayı ellerinden alamayacaktır. Mübarek günlerde tüm duamız bu yöndedir. Birleşmiş Milletler başta olmak üzere tüm devletler Çin hükümetine temel insan haklarını ihlal etmesi nedeniyle baskı kurmalıdır. Çin devleti işlediği bu suç nedeniyle uluslararası mahkemelerde yargılanmalıdır. Konya Mali Müşavirler Odası olarak yaşanan bu zulmün bir an önce durdurulmasını ve Doğu Türkistanlı soydaşlarımızın bir an önce huzura kavuşmasını diliyoruz ” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Başkan Turan’dan Çin’e Kınama hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Turan’dan Çin’e Kınama haberi güncellenecektir.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:09
 • Guneş
  07:53
 • Öğle
  12:57
 • İkindi
  15:26
 • Akşam
  17:40
 • Yatsı
  19:12
Sayfa Başı