ERZURUM HABERLERİ

Başkan Tuna’dan Cumhuriyet Mesajı

IHA
28.10.2015 - 10:49Son Güncelleme :

BAŞKAN AYDIN TUNA

IHA

Erzurum Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Aydın Tuna, Cumhuriyetin ilanının 92. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Mesajında, ’’İnanç varsa her şey vardır’’ diyen Aydın Tuna, bunun en somut örneklerinden birinin İstiklal Savaşı olduğunu vurguladı.
’’Türk milletinin şanlı tarihinin bu gerçeğin eşsiz örnekleriyle dolu olduğunu’’ belirten Tuna, ’’İstiklal Savaşı’nda yeterli topumuz, tüfeğimiz hatta ekmeğimiz yoktu. Ama milletimizin sarsılmaz bir imanı vardı. Bu inanç sayesindedir ki bütün imkansızlıklara rağmen adını tarihe altın harflerle yazdıran bir kurtuluş destanı gerçekleşti. Milletimiz tarihin her döneminde olduğu gibi hiçbir baskı ve dayatmaya boyun eğmeyeceğini, hiçbir emperyalist kuşatmaya geçit vermeyeceğini bütün dünyaya haykırdı’’ ifadelerini kullandı.
İstiklal mücadelesi yıllarında, ülkeyi topla tüfekle parçalayamayacağını anlayan güçlerin, bugün çok daha sinsi ve karanlık planlarla bölmeye çalıştığını savunan Aydın tuna, şunları kaydetti: ’’Ülkemizin üzerinde oynanan en sinsi ve en kirli oyunlardan biri terör olaylarıdır. Dış güçler taşeron terör örgütleri eliyle bin yıldır bu topraklar üzerinde kardeşçe yaşayan milletimiz arasına fitne sokmaya çalışmakta, bu yolla bir kardeş kavgası çıkarmayı amaçlamaktadır. Ancak milletimiz sahip olduğu tarihi tecrübe ve sağduyu ile bu karanlık oyuna düşmeyecektir. Bu kardeşliği bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir. İstiklal Savaşında ortaya konan kararlılık ve fedakarlık herkes tarafından yeniden hatırlanmalı. Ülkemiz tarihi bir süreçten geçmektedir. Böyle bir dönemde kısır kavgalar, içi boş tartışmalar yerine bir an evvel yaşanabilir bir Türkiye, yeniden büyük Türkiye ve yeni bir dünyayı kuracak çalışmalar başlatılmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, aziz şehitlerimizi rahmetle anıyorum.’’

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Başkan Tuna’dan Cumhuriyet Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 10 49’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Tuna’dan Cumhuriyet Mesajı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı