KONYA HABERLERİ

Başkan Toru Vatandaşlarla Bir Araya Geldi

IHA
15.09.2015 - 13:09Son Güncelleme :

MERAM BELEDİYESİ TARAFINDAN "MAHALLEMİZDE BAŞKAN VAR" PROJESİ KAPSAMINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN TOPLANTILARIN İLKİ BACIYAN-I MERAM KÜLTÜR VE SANAT MERKEZİ BAHÇESİNDE YAPILDI. BELEDİYE BAŞKANI FATMA TORU, VATANDAŞLARIN MAHALLELERİYLE İLGİLİ İSTEKLERİNİ DİNLEDİ.

IHA

Konya’nın merkez Meram İlçe Belediye Başkanı Fatma Toru, “Mahallemizde Başkan Var” projesi kapsamında Durunday, Yorgancı ve Çandır mahallelerinde vatandaşlarla bir araya geldi.
Meram Belediyesi tarafından “Mahallemizde Başkan Var” projesi kapsamında gerçekleştirilen toplantıların ilki Bacıyan-ı Meram Kültür ve Sanat Merkezi’nin bahçesinde yapıldı. Toplantıya Meram Belediye Başkanı Fatma Toru ile birlikte başkan yardımcıları, daire müdürleri, Durunday, Yorgancı ve Çandır mahallelerinin muhtarları ile vatandaşlar katıldı. 1,5 yıl içerisinde yaptıkları önemli yatırım ve hizmetleri anlatan Başkan Toru, “Meram’da imar planlarının hepsini yeniden ele aldık. Her bölgeyi kendi içinde bir cazibe merkezi olacak şekilde, ticari alanı, meydanı, okul alanı, sağlık tesisi, sosyal tesisi, parkları ve yürüyüş alanlarıyla yeniden planladık. Bunun çok önemli olduğunu düşünüyorum. Çünkü hangi bölgeye gidersek sahada karşımıza çıkan öncelikli sorun, imar planı, mülkiyet problemi ve hisseli arazilerdir. Bunların çözümüyle beraber önümüzdeki 10 yılda Meram’ın ciddi bir ivme yakalayacağına inanıyorum. Bunu hızlandırmak için Şükran Mahallesi’nde 200 bin metrekarelik bir alanı, kentsel dönüşüm alanı ilan ettik. Diğer 5 mahallemizle birlikte toplamda 1 milyon 120 bin metrekarelik bir alanda dönüşüm çalışmamız sürüyor. Normal şartlarda 5-10 yıllık dönemde yapılabilecek bir hamleyi biz 1,5 yıla sığdırmış olduk” dedi.
“YENİ HİZMET BİNASI ALT MERKEZ OLACAK”
Yeni belediye hizmet binasının bir alt merkez olacağını ve onun çevresinde tümden bir yapılanma olacağını vurgulayan Başkan Toru, “Hizmet binamızla birlikte, camimiz, meydan ve yeni temelini attığımız, bodrumda bay ve bayanlar için yarı olimpik yüzme havuzlarının olduğu, zemin katta o bölgenin alışveriş ihtiyacını karşılayacak dükkanlar ve onun üzerinde de 2 kat ofis alanları ve son katta restoran olmak üzere 15 milyon liralık bir yatırımı daha Meram’a kazandırmış olacağız” ifadelerini kullandı.
“ERTUĞRUL’UN TORUNLARI MUKADDERATINA SAHİP ÇIKACAK”
1 Kasım seçimlerinin önemine de değinen Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, “Ülke olarak yeni bir yolculuğun arefesindeyiz. Milli iradenin sesini hep beraber güçlendirmeliyiz. Ecdat bu toprakları bize kanı pahasına emanet etti. Biz vatanımıza, milletimize, bayrağımıza, mukaddesatımıza ve değerlerimize sahip çıkacağız. Bu seçimde Ertuğrul’un torunları mukadderatına sahip çıkacak. Şehitlerimizin kanı üzerinden politik fırsatçılık yapmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. 100 yılın seçiminin farkına vararak hep beraber çalışacağız. Belediye olarak bazı yatırımları sizlere ulaştırmamız ve bürokratik engelleri aşmamız güçlü bir iktidarla mümkündür. Ne kadar güçlü bir iktidara sahip olursak, büyük projelerin hayata geçmesi de hızlanmış olacaktır” şeklinde konuştu.
Başkan Toru’nun konuşmasından sonra vatandaşlar da mahalleleriyle ilgili isteklerini dile getirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Başkan Toru Vatandaşlarla Bir Araya Geldi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Eylül 2015 tarihinde saat 13 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Toru Vatandaşlarla Bir Araya Geldi haberi güncellenecektir.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:51
 • Guneş
  07:32
 • Öğle
  12:47
 • İkindi
  15:25
 • Akşam
  17:42
 • Yatsı
  19:11
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı