KONYA HABERLERİ

Başkan Toru Mahalle Muhtarlarıyla Bir Araya Geldi

IHA
15.10.2015 - 12:37Son Güncelleme :
IHA

Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, mahalle muhtarları ve eşleriyle istişare toplantısında bir araya geldi.
Maksatlarının günü kurtarmak değil geleceğe yatırım yapmak olduğunu vurgulayan Başkan Toru, “Gündelik popülist politikalarla Meram’a zaman kaybettirmek yerine, köklü, yenilikçi bir belediyecilik anlayışını muhtarlarımızla birlikte Meram’da hayata geçiriyoruz” dedi.
Meram Belediyesi tarafından Bera Otel’de düzenlenen Meram Muhtarları İstişare Toplantısı’na AK Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, AK Parti Konya Milletvekili Adayı Mustafa Efe, AK Parti Konya İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Lütfiye Poçanoğlu, AK Parti Meram İlçe Başkanı İbrahim Özen, Konya Muhtarlar Derneği Başkanı Celal Duran, Meram Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Ermiş, meclis üyeleri, başkan yardımcıları, muhtarlar ve eşleri katıldı.
“MERAM’IN GELECEĞİNİ TASARLIYORUZ”
Belediye olarak muhtarlarla el ele vererek bir yandan ilçenin doğal güzelliklerini muhafaza ederken aynı zamanda Meram’ı daha güzel bir geleceğe hazırlamanın gayreti içerisinde olduklarını ifade eden Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, “Bu amaçla Meram’da 50 milyon metrekare alanda imar planı çalışmasını gerçekleştirdik. Meram’daki nüfusumuzun yarısından fazlasının önünü açan, ilçe merkezimizdeki onlarca mahallemizi kapsayan, sağlıklı ve dengeli şehirleşme kriterlerinin esas alındığı bu çalışmalarımız, geleceğin Meram’ının bugünden tasarlanması anlamına gelmektedir. Maksadımız bugünü kurtarmak değil, geleceğe yatırım yapmaktır. Gündelik popülist politikalarla Meram’a zaman kaybettirmek yerine, köklü, yenilikçi bir belediyecilik anlayışını muhtarlarımızla birlikte Meram’da hayata geçiriyoruz” diye konuştu.
“MUHTARLARIMIZLA DAİMA İSTİŞARE HALİNDEYİZ”
Kısa bir süre zarfında Meram’ın dört bir yanında Meram’ı daha yaşanabilir kılacak projelere start verdiklerinin altını çizen Başkan Toru, “Bütün bu projeleri, yeni yatırımları gerçekleştirirken, radikal kararlar alırken daima muhtarlarımızla istişare halinde ve uyum içerinde olmaya gayret gösterdik. Mahallelerimizde düzenlediğimiz toplantılarla ilçe halkımızın taleplerine duyarlı bir yönetim anlayışı sergiledik, bugün dahi mahalle turlarımıza devam ediyoruz. Muhtarlarımıza, mahallelerimize değer vererek şehrimizdeki en modern muhtar ofislerini Meram’a kazandırdık” şeklinde konuştu.
“1 KASIM KIRILMA NOKTASI OLACAK”
1 Kasım 2015 tarihinin Türkiye’nin geleceğinde bir kırılma noktası olacağına dikkat çeken Toru, “Türkiye; devletimiz, milletimiz, güven, huzur ve istikrar içinde geleceğe yürüyecek mi yoksa bilinmezliklere, kaosa, ekonomik istikrarsızlığa mı sürüklenecek? 1 Kasım’da gerçekleştirilecek olan seçim, bunun seçimi olacaktır. Türkiye; ekonomik kalkınma hamlesine, bölgesinde lider ülke olma iradesine sahip mi çıkacak yoksa Türkiye; yerel işbirlikçilerin, uluslararası aktörlerin kaos senaryolarının gölgesinde mi kalacak? İşte 1 Kasım bütün bu soruların cevabının ortaya çıkacağı bir seçim olacak” ifadelerini kullandı.
“2023 HEDEFLERİNE HEP BİRLİKTE YÜRÜYECEĞİZ”
AK Parti Meram İlçe Başkanı İbrahim Özen ise, “1 Kasım’da ya büyük yürüyüşümüze devam edeceğiz ya da Suriyelileşeceğiz. Bütün önyargılarımızdan, bütün ön kabullerimizden kurtulup bu soruyu kendimize sormamız gerekiyor. Hepimiz vatanseverlik ve sorumluluk sınavı veriyoruz. Son 3 yılda ülkemizde meydana gelen tüm dalgalara baktığımızda inanın bunun bir tanesine bile başka ülkeler dayanamaz. Ancak biz birlik ve beraberlik içinde bu dalgalara direndik ve direnmeye devam edeceğiz. Bu seçimde inşallah tek başına iktidar olacağız ve 2023 hedeflerine hep birlikte yürüyeceğiz” açıklamasında bulundu.
“YA DİZ ÇÖKECEĞİZ YA DA DİRENECEĞİZ”
1 Kasım seçimlerinin önemine değinen AK Parti Konya Milletvekili Adayı Mustafa Efe de şunları kaydetti:
“1 Kasım seçimleri sadece ülkemizin seçimleri değildir; aynı zamanda tüm İslâm âleminin, Türk dünyasının, Ortadoğu’nun ve mazlum coğrafyaların kader tayininin tarihinin gerçekleşeceği bir seçimdir. Biz bu seçimlerde sadece Türkiye olarak değil bütün İslâm dünyası olarak ya diz çökeceğiz, boyun eğeceğiz, bize yönelik operasyonlara karşı baş eğeceğiz, tespih olacağız veyahut da direneceğiz. Bu seçimlerin, bu direnişin adı olması gerekiyor. Hepinizi 1 Kasım seçimlerinde bu direnişe davet ediyorum.”
“MAZLUMLARIN DUASI BİZİ AYAKTA TUTUYOR”
AK Parti Konya Milletvekili ve adayı Leyla Şahin Usta ise, “Etrafımızda bir ateş çemberi var. Bu çemberin içinde biz, birliğimizle, bütünlüğümüzle bir arada yaşıyoruz. Etrafımıza baktığımızda çok büyük nimetlere sahibiz ve bunun kıymetini biliyoruz. Çünkü bir tane Türkiye var ve Allah muhafaza dağıldığı zaman gidebileceğimiz başka bir ülke yok. Biz ensar olarak bizim etrafımızda sıkıntı içerisinde olan insanlara kapımızı ve gönlümüzü açtık. Onların duası sayesinde bu zor günleri, birlik ve beraberliğimizi bozmadan geçiriyoruz. Sahada geziyoruz ve vatandaşlarımızdan çok büyük destek alıyoruz. Halkımızdan, siyasi bir düşünceden daha öte ülkenin geleceği için bize destek olacağı sözünü almamız bizleri çok mutlu ediyor. Bunun için Başbakanımıza sahip çıkacaklarını söylüyorlar. Bu bize yetiyor” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Başkan Toru Mahalle Muhtarlarıyla Bir Araya Geldi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 12 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Toru Mahalle Muhtarlarıyla Bir Araya Geldi haberi güncellenecektir.

  KONYA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Kasım 2017, Cuma
  • İmsak
   05:46
  • Guneş
   07:26
  • Öğle
   12:46
  • İkindi
   15:28
  • Akşam
   17:46
  • Yatsı
   19:14
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı