MERSİN HABERLERİ

Başkan Tollu, Bölge Gazetecilerine Kızkalesi’ni Anlattı

IHA
15.10.2015 - 15:36Son Güncelleme : 15.10.2015 - 15:37

ERDEMLİ BELEDİYE BAŞKANI MÜKERREM TOLLU, KIZKALESİ YEREL MEDYA ÖDÜLLERİ KAPSAMINDA ADANA, HATAY, OSMANİYE VE MERSİN'DEN KIZKALESİ'NE GELEN GAZETECİLERLE BİR ARAYA GELDİ.

IHA

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, dünyadaki gelişmeleri ve değişimi en iyi gazetecilerin bildiğini belirterek, “Basın mensuplarıyla burada bir beyin fırtınası oluşturarak geleceğimize ışık tutmak istiyoruz” dedi.
Kızkalesi Yerel Medya Ödülleri projesi kapsamında Erdemli Belediyesi’nin konuğu olarak Adana, Hatay, Osmaniye ve Mersin’den Kızkalesi’ne gelen gazeteciler, Kızkalesi’nin tarihi mekanlarını gezerek, tekne turuna katıldı. Gazeteciler daha sonra düzenlenen basın toplantısında, Erdemli Belediye Başkanı Tollu ile bir araya geldi. Organizasyonu hem Erdemli’nin güzelliklerinin tanıtılması hem de yerel basının sorunlarının çözülmesi adına gerçekleştirdiklerini dile getiren Tollu, toplantıda konuk gazetecileri belediye hizmetleri ile Erdemli ve Kızkalesi hakkında bilgiler verdi. Tollu, “Dünyadaki gelişmeleri ve değişimi en iyi tanıyan basın mensuplarıyla burada bir beyin fırtınası oluşturarak geleceğimize ışık tutmak istiyoruz. Dünyadaki gelişimin ve değişimin gerisinde kalmamak için tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz. Erdemli’yi çağın gerisinde bırakmayacağız” diye konuştu.
Kızkalesi’nin bir turizm şehri olduğunu kaydeden Tollu, Kızkalesi’nin daha çağdaş, daha gelişmiş ve daha güzel bir kent olması için belediye olarak üzerlerine düşen her şeyden fazlasını yaptıklarını ve yapmaya da devam edeceklerini söyledi. Erdemli Belediyesi olarak rutin hizmetler dışında çok farklı bir belediyecilik anlayışı sergilemeye çalıştıklarını ifade eden Tollu, şöyle devam etti: “Kentin ekonomisine değer katan, tanıtımının ön planda olduğu, kente vizyon katan, değer katan ve bunlardan çok daha önemlisi, kentte birliği ve bütünlüğü sağlayan bir anlayışa sahibiz. Belediyeyi siyasi münazaraların dışında tutan, vatandaşlarımızın siyasal düşüncelerine, etnik kökenine, statüsüne bakmadan, insanlarımızı Cenab-ı Hakk’ın yarattığı en değerli varlık olarak görüyor ve kendimizi de Cenab-ı Hakk’ın yarattığı en değerli insanların hizmetkarı olarak addediyoruz. Biz vatandaşlarımızın huzuruna, kendi bilgi birikimimizle, kendi vizyonumuzla ve yapacağımız işlerle alakalı çıkıyoruz. Biz büyük bir aileyiz. Bürokratlarımızla, meclis üyelerimizle, çalışanlarımızla kentte yaşayan insanların rahatı için çalışıyoruz. Biz, kendi yaptığımız çalışmaların tamamını kendi imalatlarımızla hayata geçirmeye gayret ediyoruz. Sizlerle buluşmak bizler için çok önemliydi. Sizlerin marifetiyle de bir taraftan kentimizi tanıtmak bir taraftan da sizlerin tanışıklığını arttırmak amacı ile bu projeye imza attık.”
Konuk gazeteciler adına konuşan Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen de Türkiye’de belediyeler arasında ilk defa Erdemli Belediyesi tarafından hayata geçirilen Kızkalesi Yerel Medya Ödülleri için Başkan Tollu’ya teşekkür etti. Yetişen, gazetecilerin bu kadar baskı gördüğü bir ortamda böylesi bir projeye imza atmasından dolayı Tollu’ya bir anı tabağı armağan etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Başkan Tollu, Bölge Gazetecilerine Kızkalesi’ni Anlattı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 15 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Tollu, Bölge Gazetecilerine Kızkalesi’ni Anlattı haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:03
  • Guneş
   06:45
  • Öğle
   13:08
  • İkindi
   16:32
  • Akşam
   19:09
  • Yatsı
   20:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı