Ege Haberleri

  Başkan tepkili 90. yıl kutlaması

  Hürriyet Haber
  09.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Manisa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 90’ncı yıldönümü törenle kutlandı. Belediye Başkanı Cengiz Ergün, kutlamanın sönük geçmesini eleştirdi.


  Afyonkarahisar’daki patlamada 25 askerin şehit olması nedeniyle buruk geçen kutlama programına Vali Halil İbrahim Daşöz, 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanı Tuğgeneral Nehir Aydın, MHP’li Belediye Başkanı Cengiz Ergün, milletvekilleri, siyasi parti, oda ve dernek temsilcileri katıldı.
  Edebiyat öğretmeni Hasan Kara günün anlam ve önemini anlattı, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kutlama mesajları okundu.
  Törende, çeşitli spor dallarında düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere an madalyaları verildi.

  Sergiye gitmedi

  Başkan Ergün, törenin ardından halı sergisine gitmeyerek kutlamanın sönük geçmesini eleştirdi, şunları söyledi:
  “Bize iletilen ve alınan karar gereği sadece Manisa’da değil, tüm illerde belediye başkanlarının konuşma yapmayacağı yönündeydi. Böyle bir anlamlı bir günde belediye başkanın konuşma yapmaması çok üzüntü verici. Vatandaşa yıllardan gelen çok güzel, köklü kültürlerin unutturulmaya çalışıldığını görüyoruz. Bu olay bizleri daha da üzmekte. Geçmişten gelen anılarımızı, tarihimizi, geleneklerimizi çocuklarımıza aktarabilmek için her türlü sosyal aktivitenin içerisinde yer almamız gerektiğini düşünüyorum. Bu yılki kutlama programı bu şekilde uygun görülmüş, söylenecek bir söz yok. Takdiri Manisa halkına bırakıyorum.”

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı