MERSİN HABERLERİ

Başkan Tarhan’dan İşçilere Bayram Müjdesi

IHA
28.10.2015 - 16:02Son Güncelleme :

MEZİTLİ BELEDİYE BAŞKANI NEŞET TARHAN, CUMHURİYET BAYRAMI DOLAYISIYLA BİR ARAYA GELDİĞİ BELEDİYE ÇALIŞANLARINA BAYRAM MÜJDESİ VERDİ. TARHAN, 2016’DA EN DÜŞÜK İŞÇİ AYLIĞINI ASGARİN ÜCRETİN ÜZERİNE ÇIKARACAKLARINI, DİĞERLERİNDE DE YÜZDE 5 İLE 10 ARASINDA ARTIŞ SAĞLAYACAKLARINI SÖYLEDİ. BAŞKAN TARHAN, MERSİNLİLERİN CUMHURİYET BAYRAMI'NI DA KUTLADI.

IHA

Mersin’in merkez ilçe Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir araya geldiği belediye çalışanlarına bayram müjdesi verdi. Tarhan, 2016’da en düşük işçi aylığını asgarin ücretin üzerine çıkaracaklarını, diğerlerinde de yüzde 5 ile 10 arasında artış sağlayacaklarını söyledi.
Başkan Tarhan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı öncesinde belediye binası önünde çalışanlarla bir araya geldi. Tarhan, burada yaptığı konuşmada, işçilere müjde vererek, 2016 yılı içerisinde tüm çalışanların hem ücret hem de çalışma koşullarının iyileştirileceğini belirtti. İşçiler arasında gelir dağılımının önüne geçmek için en düşük işçi maaşını asgari ücretin üzerinde tutacaklarını dile getiren Tarhan, "En büyük ücret artışını en düşük ücret alan kişilerde yapacağız. Diğer işçilerin ücretlerinde de yüzde 5 ile yüzde 10 arasında artış sağlayacağız. Her zaman olduğu gibi kadın işçilerimizde de pozitif ayrımcılık yapmaya devam edeceğiz. Kadın işçilerimizin ücretini, taban ücretin yüzde yirmisinden fazla olacak şekilde düzenleme yapacağız. Bu söylediklerimizin arkasında duracağız" dedi.
Yeni yılda yapılacak çalışmalarla tüm emekçilerin kazanacağını ve bu yapılan çalışmaların Türkiye’de bir ilk olacağını vurgulayan Tarhan, "Bayramlarda çalışanlarımıza ikramiye vererek yüzlerini güldüreceğiz. Yemek kuponlarının miktarında artış sağlayacağız. Sizlerin çalışma kıyafetlerinizin daha düzgün olması için elimizdeki imkanları değerlendireceğiz ve kıyafetlerinizde kaliteyi arttıracağız. Tüm araçlarımızın yeni olmasını sağlayacağız. Örneğin traktör kullanan arkadaşlarımızın kabinleri olacak ve araçları klimalı olacak. Tüm çabamız emekçi kardeşlerimizin en iyi koşullarda çalışması için. Bu çalışmalarımız umarım diğer belediyelere de örnek olacak ve işçi kazanacak, Mezitli kazanacak, Türkiye kazanacak" diye konuştu.
BAŞKAN TARHAN, MERSİNLİLERİN CUMHURİYET BAYRAMI’NI KUTLADI
Öte yandan, Başkan Tarhan, yayınladığı mesajla 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı da kutladı. Mesajında, yaklaşan 1 Kasım seçimleri öncesi milletçe kararlı ve doğru adımlar atılması dileklerinde bulunan Tarhan, "Ülkemizde son derece rahatsız edici olayların ve tarifi mümkün olmayan acıların yaşandığı şu günlerde, bütün kararlılığımızla Cumhuriyetimizin kuruluşunun 92. yılını kutluyoruz. Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, silah arkadaşlarını, Cumhuriyetin kuruluşuna giden yolda seve seve can veren bütün şehitlerimizi ve bugün halen yaşanan acı olaylarla kaybettiğimiz canlarımızı saygıyla anıyoruz. ’Cumhuriyeti biz kurduk, onu sizler yaşatacaksınız’ diyen Ulu Önder’in sözünde olduğu gibi, Cumhuriyet, Cumhuriyetin yılmaz savunucuları olarak hep beraber bizlerle yücelmeye devam edecektir. Cumhuriyet özgürlüktür. Gelecek özgür günlerimize hep beraber barış içinde yürümek için tüm halkımızı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda gerçekleştireceğimiz programımıza davet ediyorum. Ülkemizde daha büyük acıların tekrarlanmaması için, gelecek aydın nesiller ve demokrasi için 1 Kasım’da sandığa gidip hür irademizle oyumuzu kullanalım. Cumhuriyetimize hep beraber sahip çıkalım” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Başkan Tarhan’dan İşçilere Bayram Müjdesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 16 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Tarhan’dan İşçilere Bayram Müjdesi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı