« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Başkan ‘susun’ dedi

İsmail ER
SON GÜNCELLEME
Demirören, Çalımbay’a, ‘Sizin ve futbolcuların basına konuşmasını istemiyorum’ dedi. Genç teknik direktör bunun üzerine yarınki basın toplantısını iptal etti.

BEŞİKTAŞ Başkanı Yıldırım Demirören’den Rıza Çalımbay ve futbolculara ‘sus’ emri... Son 3 resmi maçta alınan mağlubiyetlerin ardından kulüpte yaşanan ‘kaos’ ortamından rahatsız olan Demirören, sorunu çözmek için harekete geçti. İlk olarak dün BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde Rıza Çalımbay ile toplantı yapan Başkan Demirören, genç teknik direktörden bir süreliğine susmasını istedi.

Yıldırım Demirören, Sportif Direktör Erdil Arpacı’nın da bulunduğu toplantıda Rıza Çalımbay’a şunları söyledi:

Dışarıya konuşmayın

‘Maç değerlendirmeleri dışındaki bütün konuşmalarınız polemik konusu oluyor. Her sözünüzden bir şey çıkarılıyor. Bu da takıma zarar veriyor.Bundan sonra sadece maç sonrası basın toplantılarında konuşmanızı istiyorum. Ayrıca, futbolcuların da basına konuşmasını istemiyorum.’

Demirören,
hiçbir teknik direktörle görüşme yapmadıklarını da belirterek, Çalımbay’a, bu konuda içinin rahat olmasını istedi. Çalımbay, Demirören’in bu sözlerinin ardından, yarın yapacağı haftalık basın toplantısını iptal etti. Öte yandan Beşiktaş’ın eski menajeri Sinan Engin, siyah beyazlı yönetimin kendisine menajerlik teklif ettiği iddialarını yalanladı. Engin, ‘Ne böyle bir teklif aldım, ne de menajerlik yapmak gibi bir düşüncem var’ dedi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler