« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Başkan Süren yanıtladı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Dün akşam bir televizyon kanalındaki spor programına konuk olan Galatasaray Kulübü Başkanı Faruk Süren, son zamanlarda çokça tartışılan konulara açıklık getirdi. Şirketleşmeden, jardel'in traansferine, Hakan Şükür'ün İnter'e gidişinden, Fatih Terim'in ayrılmasına bir çok konuda soruları yanıtladı.

"HERŞEYİ YAPTIK"
Sarı kırmızılı kulübün başkanı Faruk Süren, Terim'in kalması için hemen herşeyi yaptıklarını ancak Terim'in buna rağmen gittiğini belirterek; "Fatih'in UEFA Kupası'nı kazanmışken en üst seviyede iken ayrılayım gibi bir düşünce ile ayrıldığını zannetmiyorum" dedi.

"AĞIR CEZA"
Ligin 14. haftasında Fenerbahçe ile oynadıkları derbi karşılaşmasına da değinen Faruk Süren, maç sırasında ve sonrasında çıkan olaylar nedeniyle çok ağır bir ceza aldıklarını belirterek, "Daha önce her iki takıma da verilen ceza iyi bir yöntem. Ancak F.Bahçe'nin cezası kaldırıldı. Bu iyi niyeti bozdu" dedi. Seyircisiz maç oynama cezasına karşı olmadığını belirten Süren ancak bu Galatasaray aleyhine olursa karşıyım dedi.

"LUCESCU İLE DEVAM"
"Lucescu tercihinin hata yapmadık. Çok düşündük ve isebatli bir karar verdiğimizi sanıyorum. Ayrıca takımda onun dilini anlayan Hagi ve Popescu'da vardı. Nisan'da tekrar masaya oturacağız. Büyek bir ihtimalle de Lucescu ile devam edeceğiz. Cüneyt Talman'ın bu dönemde iş başına getirilmesi çok isabetli oldu. Tam zamanı. Daha önce bunu yapmış olsaydık, eleştirilerin odağındaki Lucescu tarafından yanlış anlaşılırdı."

HALKA ARZ 2001'DE
Şirketleme yolunda önemli mesafe kaydettiklerini belirten Süren, "Anlaşma imzaladığımız şirketten 20 milyon dolar geldi. O paraların yerleri vardı ve bitti bile. Halka açılmayı piyasaların durumunu düşünerek 2001 yılına bıraktık." dedi. "Bir medya kuruluşumuz AIG'in önerdiği miktarın 5 milyon dolra üzerinde bir teklifte bulundu. Neden yine de AIG'le anlaştınız" şeklin üstü kapalı olarak yöneltilen bir soruya ise "Başkan bu teklifi ciddi bulmadığını" ifade etti.

STAT İÇİN 10 MİLYON DOLAR ÇOK DEĞİL
Stat projesi için şu ana kadar 10 milyon dolar civarında para harcadıklarını belirten Süren, bu miktarın bu projelendirme için fazla olmadığını, bunun ihaleye katılan müteaahit firmalardan sorulabileceğini söyledi. Taslak projeyi küçük maliyetlerle ortaya çıkarmanın mümkün olduğunu ancak asıl statik, mimari ve mekanik projelendirmenin pahalı olduğunu belirtti.

"TERİM'LE YİNE ÇALIŞIRIZ"
"Şampiyonluğumuzu doya doya yaşayamadık. UEFA Kupası'nı kazandıktan 15 gün sonra gitti. Müthiş çıkışları oldu. Terim ile gün gelir yeniden çalışabiliriz. Terim'in çalıştığı dönemlerde bizi tembelliğe alıştırdığı doğru. Boşluğu doldurmaya çalışıyoruz. Cüneyt Tanman yükümüzü hafifletecek."

"BOSMAN KURALLARI HAKAN İÇİN GEÇERLİ DEĞİL"
"Galatasaray Kulübü Hakan'a transfer döneminde iki yıl için net 4 milyon 200 bin dolar önerdi. Kabul etmediler ve Hakan İnter'e gitti. Hakan için kavga devam ediyor. FİFA'nın gönderdiği mektupta Hakan için Bosman kuralları uygulanamaz diyor. Yani miktar bir kere sıfır olmaz. Biz bu transferden 20 milyon dolar civarında bir para bekliyoruz. İnter'in bize önerdiği rakam ise 9 milyon dolar. Önümüzdeki Cuma gününe kadar kulüplerin anlaşamaması halinde olay FİFA'ya gidecek. Şeriatın kestiği parmak acımaz. "

Jardel için her hangi bir kulüpten ciddi bir teklif gelmedi. Adam mutluyum gitmeyeceğim diyor, bazıları hala onu göndermek için çabalıyorlar. Jardel kalacak. Onu satmamak için 40 milyon dolar fiyat biçtik" dedi. Süren ayrıca takımda hiç bir futbolcunun da alacağının kalmadığını sözlerine ekledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz