DENİZLİ HABERLERİ

Başkan Subaşıoğlu Avrupa Konseyi’ne Katılacak

IHA
16.10.2015 - 09:34Son Güncelleme : 16.10.2015 - 09:35

MERKEZEFENDİ BELEDİYE BAŞKANI MUHAMMET SUBAŞIOĞLI, AVRUPA KONSEYİ'NE KATILACAK

IHA

Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, 19-22 Ekim tarihleri arasında Fransa’nın Strasbourg kentinde yapılacak, 29. Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresinde (YBYK) Türkiye’yi, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile temsil edecek.
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin Denizli Belediye Başkanlığı dönemde katıldığı, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresine kendisinin yerine önerdiği isim olan, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, 6 ayda bir olmak üzere 2014 -2018 yılları arasında Türkiye’yi ve Denizli’yi Bölgeler Meclisinde asil üye olarak 3. Kez temsil edecek. Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu,Ankara’da; Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ile kongre öncesi bilgilendirme toplantılarında bir araya gelecek.Bu toplantılarda kongrenin rotası çizilecek.
Türkiye’yi ve Denizli’yi temsil etmenin gururunu yaşıyorum diyen Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Avrupa Konseyi’nin merkezi olan Strasbourg’da yılda iki kez 47 ülkenin üyeliği ve seçimle gelmiş üyelerin katılımıyla Avrupa ülkelerinin sorunlarının görüşüldüğü ve çözüm odaklı çalışmaların yapıldığı Avrupa Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresinde ülkemizi ve ilimizi temsil ediyor olmanın gururunu yaşıyorum. 19-22Ekim tarihleri arasında kongrede yine yerimizi alacağız. Bu dönem içindeki en önemli konulardan biri Suriye’deki göçmenlerin Avrupa’ya deniz yoluyla girmek istemeleri ve birçok facianın yaşanması nedeniyle mülteciler ve göçmenler sorunu konuşulacak. Türkiye’den de Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, yerel yönetimlerin yaşadığı mülteci sorunları ve üretilen çözümler konusunda sunum yapacak. Avrupa’da ve Ortadoğu’daki radikalleşmeler konusu ele alınacak. Kongrede kadınların fakirleşmesini arttıran konular tartışılacak. Avrupa bölgesel yönetim trendleri ile ilgili ayrı bir konu olacak. Gençlerin siyasette yer alması konusu tartışılacak. 16 yaşındaki gençlere oy kullanma hakkının verilmesinin Avrupa demokrasisine katkıları konuşulacak. Ülkemi onurla gururla temsil edeceğim. Bu konuda Ekonomi Bakanımız Nihat Zeybekci’ye çok teşekkür ediyorum. Bu konseyde yer almamız için sürekli olarak bizlere destek vermişlerdir. Ülkemize kazanımlar elde edebilmek için bu kongrelere katılıyoruz. Bilindiği üzere geçtiğimiz toplantıda Türkçe’nin resmi dil kabul edilmesini sağladık. Tüm toplantılarda Türkçe resmi dil olarak kullanılacak. Bu tür kazanımların elde edilebilmesi için çalışmalarımız sürecek” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Başkan Subaşıoğlu Avrupa Konseyi’ne Katılacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Ekim 2015 tarihinde saat 09 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Başkan Subaşıoğlu Avrupa Konseyi’ne Katılacak haberi güncellenecektir.

  DENİZLİ NAMAZ VAKİTLERİ
  25 Eylül 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:10
  • Guneş
   06:47
  • Öğle
   13:06
  • İkindi
   16:30
  • Akşam
   19:05
  • Yatsı
   20:29
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı